خرید بیمه آتش سوزی فروشگاهی و تجاری

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات استعلام و خرید بیمه آتش سوزی مراکز تجاری و فروشگاهی


افراد بسیاری برای خرید ملک و فروشگاه هزینه می کنند. اما با یک سهل انگاری کوچک، تمام این هزینه ها را بر باد داده و در واقع ضرر مالی هنگفتی را متحمل می شوند. شاید این سهل انگاری کوچک، روشن ماندن کبریت در فروشگاه باشد! حال سوال اینجاست که چگونه می توان خسارت وارد شده را جبران کرد؟ برای افزایش ضریب امنیت راه حل های متعددی وجود دارد. اما با این حال ثابت شده است که حتی پیشرفته ترین تجهیزات هم نمی توانند امنیت کامل را تضمین کنند.

این موضوع ضرورت وجود تمهیداتی را نشان می دهد که در صورت وقوع حادثه آتش سوزی و بلایای طبیعی، خسارت وارده به دارایی های شما را جبران کند. بیمه آتش سوزی فروشگاهی با ارائه پوشش های متنوع بیمه ای، آرامش خاطر را برای شما به ارمغان آورده و در صورت وقوع حوادث احتمالی، همراه شما خواهد بود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با خرید بیمه آتش سوزی، پوشش های آن و قیمت نرخ حق بیمه آن آشنا شوید.

بیمه آتش سوزی مغازه

انواع بیمه آتش سوزی

شاید با شنیدن نام بیمه نامه آتش سوزی تجاری برایتان سوال ایجاد شود که این بیمه خسارات آتش سوزی وارده بر چه مکان هایی را تحت پوشش قرار می دهد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بیمه آتش سوزی به سه دسته تقسیم می شود:

 1. منازل مسكونی
 2. مراكز صنعتی
 3. مراكز غیر صنعتی

همان‌طور که از نام این بیمه ها پیداست، بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، مربوط به ویلا، آپارتمان و انواع خانه و مجتمع‌هایی است که کاربری مسکونی دارند.

بیمه آتش سوزی مراکز غیر صنعتی، مربوط به فروشگاه‌ ها، پاساژ‌ ها، سوله ها، انبار ها و دفاتری است که جنبه تجاری دارند.

بیمه آتش سوزی مراکز صنعتی مربوط به سایر مکان‌ هایی است که در دسته بندی مسکونی و غیر صنعتی قرار نمی‌ گیرند. برای مثال مکان‌ هایی مانند: کارگاه‌ ها، نیروگاه‌ ها و کارخانه‌ ها.

بیمه آتش سوزی تجاری چیست؟

آتش سوزی فرایندی است که از یک جرقه کوچک آغاز می شود و ممکن است تا روز ها ادامه پیدا کند. هر چقدر مدت زمان آتش سوزی بیشتر باشد، خسارت وارد شده بیشتر است. از آنجایی که این حادثه ممکن است به طور کاملا اتفاقی رخ دهد، برای جبران خسارات آن می توان از بیمه آتش سوزی کمک گرفت.

بیمه آتش سوزی فروشگاه

بیمه نامه آتش سوزی تجاری، پوششی است که خسارات وارده به اموال و دارایی های منقول و غیرمنقول را جبران می کند. توجه داشته باشید که این پوشش با توجه به نیاز مشتری ارائه می شود، زیان وارده از نظر مالی را به حالت قبل از حادثه بر می گرداند و ربطی به خسارت های جانی وارد شده ندارد.

از مزیت های بیمه آتش سوزی فروشگاه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

برخی حوادث، غیر قابل پیش بینی هستند. برای مثال داغ شدن سیم برق می تواند باعث آتش سوزی شود. این آتش سوزی می تواند تمام اجناس و وسایل فروشگاه شما را خاکستر کند و تمام دارایی مغازه و فروشگاه شما را از بین ببرد. با خرید بیمه آتش سوزی فروشگاه می توانید خسارت وارد شده از نظر مالی را جبران کنید.

از جمله مزیت های این بیمه می توان به این اشاره کرد که نیازی نیست حتما مالک مغازه باشید تا آن را بیمه کنید؛ بلکه بیمه آتش سوزی مغازه توسط مستاجر هم قابل خرید است و شما می‌ توانید به عنوان مستاجر تمام اموال منقول و غیر منقول فروشگاه خود را بیمه کنید.

پوشش های بیمه آتش سوزی مغازه ها چیست

هر بیمه نامه، قوانین و مقررات مربوط به خود را دارد. یکی از این قوانین، خطراتی است که آن بیمه نامه می تواند پوشش دهد. این خطرات به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می شوند که در ادامه به بیان آن ها می پردازیم.

پوشش‌های اصلی آتش سوزی فروشگاه

اگر بیمه آتش سوزی فروشگاهی یا تجاری را خریداری کنید، از پوشش‌های اصلی این بیمه نامه مانند: آتش‌ سوزی، صاعقه و انفجار برخوردار می شوید. توجه داشته باشید که پوشش‌های اصلی برای انواع بیمه آتش سوزی یکسان بوده و این خطرات در انواع بیمه نامه ها تحت پوشش خواهند بود.

آژیر خطر آتش سوزی در مراکز تجاری

پوشش های اضافی آتش سوزی فروشگاهی (فرعی)

منظور از پوشش اضافی چیست؟ خطراتی را که جزء پوشش اصلی محسوب نمی شوند، با توجه به میزان ریسک آن می ‌توان به عنوان خطرات اضافی تحت پوشش قرار داد. در ادامه با این پوشش های اضافی آشنا می شوید.

 1. بیمه سیل و طغیان آب
 2. بیمه آتشفشان
 3. بیمه زلزله
 4. بیمه طوفان
 5. سقوط هواپیما
 6. ضایعات ناشی از برف و باران
 7. شکست شیشه
 8. سرقت با شکست حرز
 9. سقوط بهمن
 10. رانش زمین
 11. ریزش کوه
 12. نشست زمین
 13. خودسوزی
 14. هزینه پاک‌ سازی
 15. خسارت‌های ناشی از نوسان برق (بیمه برق)

برای اینکه بتوانید علاوه بر خطرات اصلی که فروشگاه شما را ترغیب می کنند، از بروز خطرات دیگر هم جلوگیری کنید، باید نرخ حق بیمه آتش سوزی فروشگاه ها را پرداخت کنید. هر چقدر حق بیمه بیشتری پرداخت کنید، می توانید پوشش های اضافی بیشتری را به بیمه نامه آتش سوزی تجاری اضافه کرده و خریداری کنید. در این صورت هنگام بروز حادثه نگرانی برای جبران خسارت‌ها نخواهید داشت.

از سوالات پرتکرار کاربران این است که آیا باید همه پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی فروشگاهی را خریداری کنیم؟ قطعا نیازی به خرید همه این پوشش ها نیست. بلکه باید با توجه به موقعیت مکانی خود این پوشش ها را خریداری کنید.

برای مثال اگر فروشگاه شما نزدیک به فرودگاه نباشد، نیازی هم به خرید پوشش سقوط هواپیما ندارید. یا اگر فروشگاه شما در منطقه ای از کشور قرار دارد که میزان بارش سالانه کم است، نیازی هم به خرید پوشش سیل و طغیان آب یا پوشش ضایعات ناشی از برف و باران ندارید.

استثنائات بیمه آتش سوزی تجاری و فروشگاهی شامل موارد زیر می شوند

تا به اینجا، با پوشش های اصلی و اضافی بیمه آتش سوزی فروشگاهی آشنا شدید. اما لازم است بدانید برخی از اموال هستند که در این بیمه نامه تحت پوشش قرار نمی گیرند و در حقیقت با توجه به میزان ریسکی که دارند، جزء استثنائات محسوب می‌شوند. استثنائات این بیمه نامه عبارت اند از:

 • استهلاک
 • طلا، مسکوکات و اوراق بها دار
 • آثار هنری، نسخه‌ های خطی و تاریخی
 • فلزات قیمتی
 • هزینه‌ های بازسازی و جمع آوری اطلاعات
 • مواد رادیواکتیو
 • پوشش خسارت جنگ و شورش و جنگ داخلی و بلوا
 • امواج صوتی
 • خسارت‌ های ناشی از نفوذ حشرات و حیوانات موذی

قیمت بیمه آتشسوزی مغازه

آیا خرید بیمه آتش سوزی فروشگاه اجباری است؟

برخی از کاربران تصور می کنند خرید بیمه آتش سوزی فروشگاهی از لحاظ قانونی اجبار است؛ در حالی که این تصور کاملا غلط است. افراد با توجه به مزیت این بیمه و موقعیت فروشگاه خود می توانند بیمه آتش سوزی را خریداری کنند.

اگر شما هم فروشگاهی دارید، قطعا آگاه هستید که طبق قوانین بیمه مرکزی، مسئولیت جبران خسارت‌ های ایجاد شده ناشی از حادثه آتش سوزی، بر عهده خودتان خواهد بود. پس بهتر است بیمه آتش سوزی را خریداری کنید تا بتوانید از بروز حوادث غیر مترقبه جلوگیری کنید.

آموزش خرید بیمه آتش سوزی تجاری و فروشگاهی از مرکز بیمه

خرید بیمه نامه آتش سوزی تجاری را باید از مجموعه های معتبر انجام دهید؛ چرا که امروزه مجموعه های متفاوتی فروش بیمه را انجام می دهند و همه آن ها هم خدمات کامل و جامعی را به مشتریان ارائه نمی دهند.

سایت مرکز بیمه، یکی از معتبرترین سایت ها در زمینه فروش انواع بیمه ها است. از مزیت های اصلی خرید از این سایت می توان به پروسه خریدی ساده و شفاف اشاره کرد. به گونه ای که با مراجعه به سایت، به راحتی می توانید در مدت زمانی کوتاه خرید را انجام دهید و از پوشش های بیمه آتش سوزی بهره‌ مند شوید. در ادامه با مراحل استعلام بیمه نامه آتشسوزی مغازه و خرید آن آشنا می شوید.

 1. ابتدا باید فرم خرید را تکمیل نمایید. در این فرم از شما مشخصات فروشگاه و پوشش های دلخواه بیمه نامه آتش سوزی تجاری خواسته شده است.
 2. پس از تکمیل فرم، بر روی دکمه محاسبه کلیک کنید. صفحه ای که برای شما باز می شود قیمت بیمه آتش‌ سوزی مغازه استعلام شده از شرکت‌های مختلف را با هم مقایسه کرده است.
 3. با توجه به قیمت می توانید شرکت مورد نظر را برای خرید بیمه انتخاب کنید.
 4. برای تکمیل سفارش خود در سایت ثبت‌ نام کنید و یا اگر ثبت نام کرده اید، وارد حساب کاربری خود شوید.
 5. پس از تکمیل ثبت نام و وارد شدن به حساب کاربری، مشخصات مربوط به گیرنده بیمه‌ نامه را وارد کنید.
 6. با پرداخت حق بیمه، سفارش نهایی خود را ثبت کنید.
 7. پس از ثبت سفارش، با کارشناسان شرکت مرکز بیمه تماس بگیرید تا جهت بازدید محلی به فروشگاه شما اعزام شوند.

پس از بررسی کارشناسان، در نهایت با تأیید کارشناسان بیمه، بیمه‌ نامه آتش‌ سوزی تجاری شما در کمترین زمان صادر و ارسال می شود.


بیمه نامه های مشابه :

سوال و جواب