خرید بیمه آتش سوزی منازل مسکونی،بدون بازدید،باسرقت

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات بیمه آتش سوزی منازل مسکونی بدون بازدید


بیمه آتش‌سوزی خانه‌های مسکونی معمولا با پوشش‌های تکمیلی همراه است. به عنوان مثال، شما می‌توانید اثاثیه منزل خود را نیز بیمه کنید یا خسارت‌هایی مانند سیل و زلزله را در پوشش‌های تکمیلی بیمه انتخاب کنید. اما گاهی ممکن است شما بخواهید منزل مسکونی را بدون لوازم داخل آن در برابر حریق بیمه کنید. خرید این بیمه بسیار ساده‌تر بوده و بدون بازدید کارشناسان از طریق سایت مرکز بیمه قابل انجام است. برای آشنایی با جزئیات خرید بیمه آتش سوزی با ما همراه باشید.

بیمه آتش سوزی منازل مسکونی چه خسارت‌هایی را پوشش می‌دهد؟

پوشش های بیمه آتش سوزی منزل همان سه پوشش اصلی یعنی آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار (آصا) هستند. به طور معمول شما می‌توانید پوشش‌های اضافی همچون سیل، زلزله، ترکیدگی لوله‌های آب و سایر موارد مشابه را نیز در هنگام خرید بیمه انتخاب کنید. اما در صورتی که بخواهید فقط خود ساختمان را بدون بازدید بیمه کنید، تنها پوشش تکمیلی قابل انتخاب پوشش سرقت خواهد بود.

بیمه آتشسوزی بدون بازدید

بیمه کردن ساختمان منازل مسکونی چه مزیتی دارد؟

شما در شرایط مختلفی ممکن است قصد خرید بیمه آتش سوزی واحد آپارتمان یا منزل مسکونی خود را داشته باشید. به عنوان مثال اگر قصد دارید خانه خود را در اختیار مستأجران قرار دهید می‌توانید ساختمان را به تنهایی بیمه کنید.  اگر در منزل مسکونی استیجاری آتش‌سوزی رخ دهد و ساختمان بیمه نباشد، معمولا مستأجر به عنوان مسئول این سانحه موظف است خسارت وارده به منزل مالک را جبران کند. اما در برخی موارد ممکن است ریشه حادثه به دوران قبل از اجاره مربوط باشد. در چنین شرایطی ترمیم خسارت‌های وارده بر عهده مالک است. با خرید بیمه آتش سوزی مسکونی مقرون به صرفه برای ساختمان می‌توانید از متحمل شدن خسارت‌های مالی سنگین جلوگیری کنید.

گاهی نیز ممکن است صاحب‌خانه ساختمان را بیمه نکند. در چنین وضعیتی مستأجران می‌توانند ساختمان را با حداقل پوشش بیمه کنند. خرید بیمه آتش سوزی و سرقت خانه هزینه چندان بالایی ندارد اما اگر مستأجر در بروز آتش‌سوزی مقصر شناخته شود، این بیمه می‌تواند با کمک به پرداخت خسارت‌های وارده به منزل مالک از ضرر مالی سنگینی جلوگیری کند. مستأجران همچنین می‌توانند اثاثیه و لوازم منزل خود را نیز به صورت جداگانه بیمه کنند.

قیمت بیمه منازل مسکونی چگونه محاسبه می‌شود؟

استعلام قیمت بیمه منازل مسکونی به سادگی و تنها با پر کردن یک فرم دو مرحله‌ای در سایت مرکز بیمه قابل انجام است. شما با وارد کردن مشخصات ساختمان می‌توانید قیمت و شرایط بیمه آتش‌سوزی شرکت‌های مختلف را مشاهده کرده و پس از مقایسه، شرکت مورد نظرتان را برای خرید بیمه انتخاب کنید. در ادامه به مرور مهمترین عواملی می‌پردازیم که در محاسبه قیمت بیمه آتش سوزی خانه تأثیرگذارند.

عوامل موثر بر نرخ بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی (بدون بازدید)

  1. نوع سازه: اینکه سازه ساختمان فلزی باشد یا بتنی و آجری به دلیل تفاوت در میزان دوام در حریق بر روی حق بیمه آتش‌سوزی تأثیرگذار خواهد بود.
  2. عمر بنا: سن بنا معمولا از زمان اخذ مجوز احداث ساختمان محاسبه می‌شود و بدون شک یکی از عوامل اصلی تأثیرگذار بر روی قیمت بیمه آتش سوزی واحد مسکونی محسوب می‌شود.
  3. ارزش بنا: در وارد کردن ارزش بنا باید دقت کنید که تنها ارزش خود ساختمان را وارد کنید و از نظر بیمه قیمت زمین ساختمان مد نظر قرار نمی‌گیرد.
  4. سابقه خسارت در یک سال اخیر و فاصله ساختمان از رودخانه و مسیل نیز موضوعات دیگری هستند که به دلیل تأثیر در احتمال بروز سوانح، بر روی نرخ بیمه تأثیرگذار هستند.

تنها پوشش اضافه قابل انتخاب در بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، پوشش سرقت است که می‌توانید آن را به دلخواه به قرارداد بیمه‌نامه خود اضافه کنید.

خرید بیمه آتش سوزی مسکونی از سایت مرکز بیمه

مراحل خرید اینترنتی بیمه آتش‌سوزی برای خانه‌های مسکونی بسیار ساده است. با انتخاب گزینه خرید بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، به صفحه فرم استعلام و خرید بیمه هدایت خواهید شد. پس از وارد کردن مشخصات ساختمان و انتخاب گزینه استعلام قیمت بیمه در شرکت‌های مختلف در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

پس از مقایسه بیمه‌های مختلف و انتخاب شرکت مورد نظرتان می‌توانید برای ثبت سفارش در سایت عضو شده و مشخصات خود را به طور کامل وارد کنید. با پرداخت حق بیمه سفارش شما کامل می‌شود و در کمتر از یک روز کاری می‌توانید بیمه‌نامه صادر شده را درب منزل تحویل بگیرید.

با وجود سادگی و سهولت در مراحل خرید بیمه آتش سوزی مسکونی از سایت مرکز بیمه، در صورت هر گونه ابهام و نیاز به مشاوره می‌توانید از طریق سامانه گفتگوی آنلاین سایت با کارشناسان پشتیبانی تماس گرفته و سوالات خود را مطرح کنید.


بیمه نامه های مشابه :