برای استعلام قیمت بیمه موتور سیکلت و مقایسه تعرفه ها فرم زیر را تکمیل کنید :

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

قیمت بیمه شخص ثالث موتور سیکلت در سال 1402 چقدر است؟


همان‌طور که می‌دانید، موتورسیکلت همانند سایر وسایل نقلیه، همواره در معرض خطر قرار دارد و ممکن است به طور ناگهانی و پیش‌بینی نشده درگیر حوادث ناگواری شود که این امر برای همگان، امری نامطلوب است و ممکن است عوارض جبران‌ناپذیری را برای صاحب وسیله نقلیه به دنبال داشته باشد. بنابراین، اگر شما نیز صاحب موتورسیکلت هستید، بیمه‌کردن وسیله نقلیه خود را جدی بگیرید. در پس این موضوع ممکن است برای شما این سؤال مطرح شود که قیمت بیمه موتور در سال 1402 چقدر است و چگونه میزان آن محاسبه می‌شود و مواردی از این دست.

ما در این سایت در کنار شما همراهان عزیز هستیم تا شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. پس اگر قصد خرید بیمه شخص ثالث موتورسیکلت دارید، تا انتهای این مطلب، ما را دنبال کنید. پیشاپیش امیدواریم از مطالعه این متن، استفاده کافی را ببرید.

نرخ بیمه موتور 1402

مقدمه ای درباره بیمه موتورسیکلت

در ابتدا لازم است تا به طور کوتاه و مختصر درباره این نوع از بیمه، مطالبی را با شما در میان بگذاریم. جالب است بدانید، بیمه موتورسیکلت، در صورت بروز حوادث ناگوار، جهت جبران و برطرف‌کردن خسارات وارد شده به موتورسیکلت مورداستفاده قرار خواهد گرفت. بنابراین در رابطه با این موضوع می‌توان گفت خرید و دانستن نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت برای صاحبان این وسیله نقلیه امری ضروری و واجب بوده و موظف به انجام این کار هستند. این مورد در صورتی است که خرید بیمه بدنه برای موتورسیکلت شخص بیمه‌گزار، به صورت اختیاری است و هیچ‌گونه اجباری در انجام این کار نیست.

بنابراین، این امر ضروری است که قبل از خرید بیمه موتورسیکلت، از طریق راه‌های مختلف به شعبه‌های این بیمه و یا در سایت مرکز بیمه مراجعه کرده و در مورد محاسبه حق بیمه موتور در سال 1402 اطلاعاتی را به دست آورید.

نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت

قیمت امسال بیمه شخص ثالث موتور سیکلت، با توجه به پوشش‌های مطرح شده در طرح‌های متفاوتی که از سوی شرکت‌های بیمه‌گر مختلف، ارائه گردیده است، دارای تفاوت است. بر اساس آخرین مصوبات، قیمت بیمه موتورسیکلت، با توجه به نوع موتور‌های مختلف، بیان شده است که در قسمت زیر برایتان شرح می‌دهیم:

 • موتورگازی:
  • نرخ بیمه این نوع از موتورسیکلت در سال 1402 به مقدار تقریبی 756000 تومان بیان شده است.
 • موتور تک‌سیلندر:
  • اگر شما دارای موتور یک سیلندر هستید، برای پرداخت بیمه موتور خود باید مقدار تقریبی 756000 تومان را بپردازید.
 • دو و سه سیلندر:
  • قیمت بیمه موتور سیکلت در سال 1402 برای موتور‌های دو و سه سیلندر حدوداً 1015300 تومان خواهد بود.
 • موتور سه‌چرخ:
  • اگر شما از موتور‌های سه‌چرخ استفاده می‌کنید، برای پرداخت بیمه بایستی مبلغی قریب به 1092000 تومان بپردازید.

قیمت بیمه ثالث موتور

 

نوع موتور سیکلتنرخ بیمه پایه شخص ثالث موتور ۱۴۰۲ (تومان)
موتور گازی756,000 ت
دنده ای تک سیلندر924,000 ت
۲ سیلندر و به بالا1,015,000 ت
دنده‌ای دارای سه چرخ یا سایدکار1,092,000 ت

همچنین در نهایت می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت جدید بیمه موتور سیکلت با اپراتور و یا مشاورین ما در سایت مرکز بیمه همراه بوده و تمامی ابهامات خود را رفع نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت بیمه شخص ثالث در سال 1402 برای خودرو ها و سایر وسایل نقیله به مقاله ی لینک شده مراجعه کنید.

نحوه محاسبه قیمت بیمه موتور سیکلت در سال 1402

در بخش قبل با بیمه شخص ثالث و نرخ های جدید آن به طور تقریبی آشنا شدید و دانستید نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت می‌تواند با توجه به نوع وسیله بیان شود. اما ممکن است برای بسیاری از متقاضیان این سؤال پیش‌آمده باشد که میزان قیمت بیمه موتورسیکلت چگونه تعیین خواهد شد و یا نحوه محاسبه حق بیمه موتور در سال 1402 چگونه است؟

به همین خاطر در این قسمت از این مطلب، قصد بر این داریم تا شما را با نحوه این کار آشنا سازیم. برای اینکه متقاضیان به طور کامل با قیمت بیمه موتورسیکلت آشنا شوند، می‌توانند به سایت‌های آنلاین فروش بیمه، مراجعه نموده و به صورت کاملاً غیرحضوری و تنها از طریق وسایل الکترونیک برای مطلع شدن از پرداخت بیمه موتورسیکلت خود اقدام کنند.

بیمه موتور چنده؟

برای محاسبه قیمت بیمه موتورسیکلت، به صورت آنلاین وارد سایت موردنظر خود شده و سپس گزینه موتورسیکلت را انتخاب نمایید. سپس نوع موتورسیکلت خود را انتخاب کرده و سال تولید وسیله نقلیه را وارد نمایید. در ادامه این روند بایستی نام شرکت بیمه قبلی خود، تاریخ شروع و پایان بیمه‌نامه قبلی و تمامی اطلاعات موردنیاز را وارد کرده و در نهایت تمامی مراحل را بادقت کامل بگذرانید. در صورت داشتن هرگونه مشکل در خرید بیمه‌نامه خود، می‌توانید از طریق چت پشتیبانی آن را با ما به اشتراک بگذارید.

انواع بیمه موتور سیکلت کدام‌اند؟

در پاسخ به این مورد می‌توان گفت انواع بیمه‌های موتور سیکلت عبارت‌اند از بیمه بدنه موتور سیکلت و بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت. جالب است بدانید بیمه بدنه موتور سیکلت، همانند بیمه بدنه تمامی سایر وسایل نقلیه دیگر، غرامت و خسارات حوادث زیر را جبران می‌نماید:

 • آتش‌سوزی
 • سرقت خودرو توسط شخص دیگر
 • تصادف و برخورد هر جسم متحرک یا ثابت با موتورسیکلت در صورتی که خسارتی را به دنبال داشته باشد

تصادف موتور

مدارک لازم برای بیمه موتور سیکلت کدام است؟

برای خرید بیمه‌نامه موتورسیکلت باید تمامی مدارک هویتی و سند وسیله خود را به دنبال داشته باشید. این مدارت عبارت‌اند از:

 • کارت شناسایی و یا شناسنامه
 • کارت موتورسیکلت
 • بیمه‌نامه بدنه و یا ثالث سال قبل
 • گواهی‌نامه موتور

کلام آخر

به پایان بخشی دیگر از مطالب در سایت مرکز بیمه، رسیدیم. در طی این مطلب به طور مختصر و مفید در مورد قیمت بیمه موتور سیکلت در سال 1402 و نرخ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت، صحبت شد. در پایان این مطلب، دریافتیم قیمت بیمه موتور در سال 1402 با توجه به عوامل مختلف همانند نوع موتور، سال تولید آن و قیمت روز موتورسیکلت محاسبه خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که نحوه محاسبه قیمت جدید بیمه موتورسیکلت، از طریق سایت‌های اینترنتی و آنلاین فروش بیمه و همچنین مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه‌گر امکان‌پذیر است

قیمت بیمه کردن موتور

از حسن توجه شما تا پایان این مطلب، نهایت سپاس را داریم. شما همراهان عزیز در صورت داشتن هر گونه سؤال و یا ابهامی در زمینه هزینه بیمه شخص ثالث موتورسیکلت و مواردی از این‌ قبیل، می‌توانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. زیرا سایت مرکز بیمه شما را در این زمینه کمک کرده و می‌توانید بیمه‌نامه را به‌راحتی و بدون ایجاد هرگونه مشکلی، خریداری کنید.


مقالات پیشنهادی:

مطالب مرتبط