بهترین بیمه بدنه 1402 را کدام شرکت ها ارائه میکنند؟


تمامی صاحبان خودرو با اهمیت بیمه شخص ثالث آشنایی دارند، اما خرید بیمه بدنه به عنوان یک بیمه اختیاری نیز به همان اندازه مهم است. اگر در تصادفی شما مقصر حادثه باشید، هزینه تعمیرات خودرو بر عهده خودتان خواهد بود مگر اینکه بیمه‌نامه بدنه داشته باشید. به دلیل اختیاری بودن این بیمه شرکت‌های بیمه آزادی عمل بیشتری برای قیمت‌گذاری، ارائه تسهیلات متنوع و تخفیفات ویژه دارند. به همین دلیل انتخاب درست در هنگام تهیه بیمه بدنه اهمیت بیشتری دارد. در این مقاله ما به مقایسه جامع شرکت‌های ارائه دهنده بیمه‌نامه بدنه خواهیم پرداخت که می‌تواند به شما در انتخاب ارزان‌ترین و بهترین بیمه بدنه با شرایط و تسهیلات ویژه کمک کند.

بهترین بیمه بدنه

برای انتخاب بهترین بیمه بدنه نکات زیر را در نظر بگیرید!

انتخاب بهترین بیمه تا حد زیادی به ترجیحات شخصی افراد بستگی دارد. بعضی اشخاص ترجیح می‌دهند ارزان‌ترین بیمه نامه بدنه را انتخاب کنند. اما داشتن یک بیمه ضعیف با پوشش‌های ناکافی با نداشتن آن هیچ فرقی ندارد. بنابراین مهم است که میزان پوشش‌ها و تسهیلات ارائه شده را نیز در نظر بگیرید.

برخی افراد نیز به سطح توانگری، سرعت پرداخت و میزان پرداخت خسارت توسط شرکت بیمه اهمیت می‌دهند. اینکه چرا این مسائل در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث و بدنه مهم است نیاز به توضیح اضافی ندارد. همه افراد ترجیح می‌دهند در صورت زیان دیدن، در کمترین زمان بهترین خدمات و پشتیبانی را از بیمه‌گر خود دریافت کنند.

از طرفی میزان سخت‌گیری شرکت‌های مختلف در صدور بیمه‌نامه و شرایط صادر کردن بیمه تا حدی با هم متفاوت است. در یک جمع‌بندی می‌توان گفت شما باید به دنبال شرکتی باشید که تعادلی از قیمت مناسب و پوشش‌های کافی را ارائه کرده و در زمان بروز حادثه خدمات مناسبی ارائه دهد. در بخش‌های بعدی انواع شرکت‌های بیمه بدنه را از نظر هر یک از این فاکتورها مقایسه خواهیم کرد.

میزان فروش: کدام بیمه بدنه بیشترین فروش را داشته است؟

یکی از معیارهای انتخاب بهترین بیمه نامه بدنه، بر اساس سهم آنها از فروش بازار است. در واقع شما به خرد جمعی و انتخاب اکثریت مردم جامعه اعتماد می‌کنید. در جدول زیر آمار شرکت‌های مختلف از نظر میزان فروش و رشد بازار ارائه شده است. همان طور که مشاهده می‌شود بیمه‌های ایران، آسیا و پارسیان پرفروش ترین بیمه بدنه در ایران 1402 محسوب می‌شوند:

جدول سهم از بازار بیمه
نام شرکت بیمهسهم از بازار تعداد بیمه‌های صادر شده 
ایران44.6%1,628,000 فقره
آسیا13.3%486,000 فقره
پارسیان7%255,000 فقره
البرز6.2%226,000 فقره
دانا5.9%216,000 فقره
معلم4.5%164,000 فقره
پاسارگاد2.5%91,000 فقره
سامان>1%28,000 فقره

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت بیمه نامه از شرکت های بیمه زیر، روی عنوان هر یک کلیک کنید:

رشد: کدام شرکت‌های بیمه بدنه در حال رشد هستند؟

با اینکه میزان فروش بیمه بدنه معیار مهمی برای انتخاب بهترین شرکت‌ها محسوب می‌شود اما عامل تعیین کننده قطعی نیست. برخی بیمه‌های نوپاتر ممکن است خدمات بهتری ارائه کنند اما به دلیل شهرت کمتر سهم کمتری در بازار داشته باشند. به همین دلیل میزان رشد شرکت‌ها نیز یک فاکتور مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. بیمه‌های معلم، پاسارگاد و سامان علی‌رغم فروش پایین، میزان رشد بالایی در سال‌های اخیر را داشته‌اند.

خرید بیمه بدنه

توانگری: کدام شرکت ارائه دهنده بیمه بدنه توانگری مالی بالاتری دارد؟

همان طور که می‌توانید حدس بزنید توانگری مالی به معنی توانایی شرکت در اجرای تعهدات و پرداخت خسارت به مشتریان است. هر چه مجموعه‌ای توانگری بالاتری داشته باشد، شما می‌توانید به خدمات آنها اطمینان بیشتری داشته باشید. شرکت‌ها از نظر سطح توانگری به ۴ سطح تقسیم می‌شوند که سطح یک بهترین و سطح چهار ضعیف‌ترین است.

در جدول زیر اسامی شرکت‌ها با سطح توانگری یک و دو ارائه شده است. همان طور که مشاهده می‌شود در حال حاضر بیمه‌های سامان، پاسارگاد و دانا بالاترین سطح توانگری را دارند و به نوعی برترین بیمه بدنه از لحاظ پرداخت خسارت محسوب می‌شوند:

جدول مقایسه میزان توانگری شرکت های ارائه دهنده بیمه بدنه
رتبهنام شرکت بیمهنسبت توانگریمیزان توانگری
#1سامان132یک
#2پاسارگاد122یک
#3دانا110یک
#4آسیا107یک
#5البرز101یک
#6پارسیان100یک
#7ایران100یک
#8معلم77دو

سهولت دریافت خسارت : پرداخت خسارت در کدام شرکت آسان‌تر است؟

یکی از معیارهای مهم برای اینکه بدانید دریافت خسارت از کدام شرکت آسان‌تر است، تعداد مراکز پرداخت خسارت و پراکندگی آنها در سطح شهر است. به طور طبیعی هر چه تعداد مراکز پرداخت خسارت بیشتر باشد، دسترسی شما آسان‌تر خواهد بود. در جدول زیر تعداد مراکز شرکت‌های بیمه مختلف ارائه شده است. همان طور که قابل مشاهده است بیمه‌های ملت، ایران و آسیا بیشترین تعداد شعب در بیمه بدنه خودرو را دارند:

بیشترین تعداد شعب شرکت های بیمه بدنه
رتبهنام شرکت بیمهتعداد شعب و مراکز نمایندگی
#1بیمه بدنه ملت211
#2بیمه بدنه ایران192
#3بیمه بدنه آسیا79
#4بیمه بدنه دانا78
#5پاسارگاد62
#6پارسیان60
#7بیمه بدنه البرز54
#8بیمه بدنه کوثر31
#9سامان28

البته فارغ از تعداد مراکز، وجود مرکز پرداخت در نزدیکی محل سکونت یا محل کار شما می‌تواند یک عامل مثبت محسوب شود. همچنین بعضی شرکت‌ها برای سهولت بیشتر مراکز پرداخت خسارت سیار ایجاد کرده‌اند که سرعت رسیدگی به حوادث را افزایش می‌دهد. بیمه‌های ایران، البرز، پاسارگاد و ملت از جمله شرکت‌هایی هستند که مراکز پرداخت سیار دارند.

مقایسه شرکت های بیمه بدنه

در هنگام انتخاب بهترین بیمه بدنه به چه مسائلی توجه کنیم؟

با اینکه مقایسه کلی شرکت‌ها از نظر میزان فروش، سطح توانگری و تعداد مراکز فعال می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب بهترین نوع بیمه نامه بدنه باشد اما هیچ یک از این عوامل فاکتور قطعی در انتخاب نیستند. شما باید طرح‌های مختلف بیمه را از نظر پوشش‌ها، شرایط صدور بیمه‌نامه و فرانشیز نیز مقایسه کنید. سیستم استعلام آنلاین سایت مرکز بیمه می‌تواند کمک بزرگی در این زمینه باشد. در ادامه به عواملی که در هنگام مقایسه طرح‌های بیمه باید مورد توجه قرار دهید می‌پردازیم.

1. شرایط صدور بیمه‌نامه را بررسی کنید

یکی از مواردی که در انتخاب بهترین شرکت بیمه موثر است سهولت صدور بیمه است. بعضی شرکت‌ها سخت‌گیری‌های بیشتری در خصوص صدور بیمه‌نامه بدنه دارند. به عنوان مثال، بیمه پاسارگاد خودروهایی را که عمرشان بیشتر از ۲۰ سال باشد بیمه نمی‌کند. بیمه ایران نیز برای خودروهایی که بیشتر از ۱۰ سال از ساخت آنها گذشته باشد درصدی افزایش نرخ اعمال می‌کند. بنابراین مهم است که در هنگام انتخاب بیمه مناسب به چنین قوانینی توجه کنید و طرحی را انتخاب کنید که دریافت خدمات آن بر اساس وضعیت خودروی شما آسان باشد.

2. بهترین طرح بیمه بدنه از نظر پوشش را انتخاب کنید

ارزان‌ترین همیشه بهترین نیست. ممکن است علت پایین بودن قیمت یک طرح بیمه، پوشش‌های کم آن باشد. به طور کلی شرکت‌های بیمه بدنه دو دسته پوشش‌های اصلی و تکمیلی ارائه می‌کنند. پوشش‌های اصلی شامل تصادف، بیمه سرقت خودرو و آتش‌سوزی است. پوشش‌های تکمیلی اما بسیار متنوع هستند و بهترین بیمه بدنه ماشین از نظر پوشش ها بیمه‌ای است که پوشش‌های اضافه دلخواه شما را داشته باشد.

به عنوان مثال، بیشتر شرکت‌ها امکان تهیه بیمه سرقت برای اجزای ماشین را نیز فراهم می‌کنند که پوشش سرقت جزئی نام دارد. یا بیمه‌های سامان و پاسارگاد پوشش ویژه‌ای برای کاهش میزان فرانشیز ارائه می‌کنند. در سامانه استعلام آنلاین مرکز بیمه، شما می‌توانید پوشش‌های فرعی دلخواه خود را انتخاب کنید تا سیستم به صورت خودکار شرکت‌هایی را که پوشش مورد نظر را ارائه می‌کنند نمایش دهد.

3. میزان فرانشیزها را مقایسه کنید

بهترین شرکت‌های بیمه برای حفظ پایداری خود و از بین بردن انگیزه خسارت‌های عمدی، هیچ گاه مبلغ زیان وارده شده را به طور کامل پرداخت نمی‌کنند و درصدی را به عنوان فرانشیز کسر می‌کنند. پرداخت فرانشیز به عهده صاحب بیمه است. بنابراین، می‌توان گفت هر چه میزان فرانشیز کمتر باشد برای شما بهتر است و حمایت بهتری از شرکت بیمه دریافت خواهید کرد.

میزان فرانشیز در شرکت‌های مختلف برای هر یک از پوشش‌های بیمه بدنه متفاوت است. همچنین بعضی شرکت‌ها پوشش‌های اضافی برای کسر فرانشیز ارائه می‌کنند. بنابراین بهترین راه برای مقایسه میزان فرانشیز،‌ بررسی شرایط بیمه‌نامه‌های مختلف در هنگام استعلام است. برای این منظور نیز شما می‌توانید از سیستم استعلام مرکز بیمه استفاده کنید.

دقت کنید که معمولا هر چه حق بیمه کمتر باشد، فرانشیز بیشتر است. بنابراین اگر بیمه بدنه ارزان انتخاب کنید، ممکن است در هنگام بروز خسارت مجبور شوید بخش قابل توجهی از خسارت را شخصا پرداخت کنید. بهترین بیمه بدنه بیمه‌ای است که تعادل مناسبی بین حق بیمه و فرانشیز برقرار کند.

4. تخفیف‌های ویژه را مد نظر قرار دهید

همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، یکی از تفاوت‌های اساسی بیمه بدنه نسبت به بیمه ثالث در آزادی عمل شرکت‌های بیمه برای قیمت‌گذاری است. به همین دلیل اکثر شرکت‌ها تخفیف‌های ویژه‌ای برای ارائه قیمت‌های رقابتی و جذب مشتریان در نظر می‌گیرند. برخی از مثال‌های تخفیف‌هایی که می‌توانید از بعضی شرکت‌های بیمه دریافت کنید شامل موارد زیر است:

 1. تخفیف عدم خسارت در صورتی که در سال‌های گذشته نیز بیمه بدنه خریداری کرده‌اید
 2. تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی برای خودروهای صفر
 3. تخفیف بابت تهیه بیمه بدنه به همراه بیمه ثالث یا بیمه عمر از همان شرکت
 4. تخفیف ویژه در صورت خرید پوشش‌های اضافه

این نوع تخفیف‌ها از شرکتی به شرکت دیگر تغییر می‌کنند. در بخش بعدی به معرفی بعضی از طرح‌های تخفیفی در شرکت‌های مطرح ارائه کننده بیمه بدنه می‌پردازیم.

برترین بیمه بدنه خودرو

تخفیفات بیمه بدنه کدام شرکت بهتر است؟

همان طور که گفتیم هر یک از شرکت‌های بیمه بدنه تخفیف‌های خاص و ویژه‌ای برای ارائه بیمه با قیمت‌های رقابتی ارائه می‌کنند. در این بخش به معرفی تخفیف‌های مختلف بیمه می‌پردازیم که می‌تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب ارزان ترین و بهترین بیمه بدنه در سال 1402 باشد.

تخفیف‌های بیمه بدنه سامان

بیمه سامان تخفیف‌های قابل توجهی برای صدور بیمه بدنه اعمال می‌کند. شما بسته به شرایط خود می‌توانید از یکی از تخفیف‌های زیر در هنگام تهیه بیمه‌نامه استفاده کنید.

 • داشتن حساب بانکی در بانک سامان
 • خریداری بیمه عمر یا بیمه ‌‌آتش‌سوزی سامان
 • خودروی صفر کیلومتر با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان
 • خودروی صفر کیلومتر با ارزش ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان
 • تخفیف عدم خسارت
 • تخفیف‌های توافقی و تخفیف بر ارزش خودرو

تخفیف‌های بیمه بدنه ایران

در صورتی که واجد یکی از شرایط زیر باشد شما می‌توانید در هنگام تهیه بیمه‌نامه از بیمه ایران از تخفیف برخوردار شوید. علاوه بر این موارد امکان اعمال تخفیف‌های توافقی با توجه به شرایط خاص نیز وجود دارد.

 • عدم خسارت
 • خودرو صفر کیلومتر
 • خودرو با کیفیت ساخت بالا
 • خرید بیمه به صورت گروهی
 • پرداخت حق بیمه به صورت نقدی (تخفیف ۱۰ درصدی)
 • کارت ایثارگری (جانبازان، آزادگان، خانواده شهدا)
 • اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور

تخفیف‌های بیمه بدنه آسیا

تخفیفات ویژه در محاسبه بیمه بدنه آسیا نیز به شرح زیر است:

 • خودرو وارداتی ساخت ۲۰۱۴ به بعد با قیمت بالای ۱۰۰ میلیون تومان
 • خودروی صفر کیلومتر
 • پرداخت نقدی حق بیمه
 • مشاغل خاص
 • دارندگان بیمه شخص ثالث آسیا
 • عدم خسارت
 • تخفیف‌های توافقی
 • تخفیف‌های بیمه بدنه دانا
 • در پایان به معرفی تخفیف‌های ویژه بیمه بدنه دانا می‌پردازیم:
 • انتخاب تعداد پوشش‌های اضافه زیاد
 • پرداخت حق بیمه به صورت نقدی
 • داشتن بیمه ثالث دانا
 • خودرو صفر
 • عدم خسارت
 • تخفیف ارزش خودرو و سایر تخفیف‌های توافقی

بهترین شرکت بیمه برای بیمه بدنه

بهترین و ارزان‌ترین بیمه بدنه را از کدام شرکت تهیه کنیم؟

آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای انتخاب بهترین شرکت بیمه بدنه استفاده از سیستم استعلام آنلاین سایت مرکز بیمه است. در این سیستم شما می‌توانید مشخصات خودرو و پوشش‌های دلخواه خود را در فرم بسیار ساده‌ای وارد کنید تا سیستم به صورت خودکار تمامی شرکت‌های ارائه دهنده بیمه دلخواه شما را نمایش دهد. پس از مشاهده نتایج استعلام کافیست طرحی را انتخاب کنید که با توجه به بودجه شما مناسب‌ترین قیمت را دارد. همچنین امکان مشاهده خلاصه‌ای از شرایط بیمه‌نامه پیش از خرید نهایی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر شما را به مطالعه توضیحات صفحه مربوط به بیمه بدنه دعوت می‌کنیم.


مقالات مرتبط:

مطالب مرتبط

برای مقایسه بهتر و محاسبه قیمت سریع برای خودرو شما، فرم زیر را تکمیل کنید. در صورت نیاز از همین طریق می توانید نسبت به خرید بیمه اقدام کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان بیمه با شماره 01391003113 تماس حاصل نمائید

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

سوال و جواب