بهترین بیمه شخص ثالث خودرو در سال 1402 کدام است؟


بیمه شخص ثالث، یکی از مهم‌ترین بیمه ها برای هر فردی است که خودرو دارد. این بیمه، به صورت اجباری برای تمام خودرو های حامل شماره‌ پلاک صادر می شود و در صورت وقوع حادثه و ایجاد خسارت به شخص یا خودروی دیگر، هزینه های اصلاحی را پوشش می دهد. با افزایش قیمت این بیمه، انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث با قیمت مناسب، اهمیت پیدا می کند. از آنجایی که بیمه های شخص ثالث متعددی وجود دارند، انتخاب بهترین آن ها کمی دشوار خواهد بود. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را در انتخاب بهترین بیمه راهنمایی کنیم و بگوییم کدام مجموعه به بهترین نحو این بیمه را به شما ارائه می دهد.

بهترین بیمه شخص ثالث ماشین

اهمیت بیمه شخص ثالث برای خودرو

استفاده از یک بیمه شخص ثالث معتبر و برتر نه تنها به دلیل الزام قانونی، بلکه به دلیل اینکه این بیمه امکان جبران خسارات مالی و جانی به افراد دیگر را فراهم می آورد، بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین، خرید  این بیمه نامه برای دارندگان خودرو ضروری است.

شرکت بیمه‌ ای که برای خریدار، خدماتی مانند پرداخت خسارت سیار، پوشش های کامل، پرداخت به‌ موقع و رسیدگی به شکایات را فراهم می کند و شعبه های زیادی هم داشته باشد، میتواند بهترین بیمه شخص ثالث برای شما باشد. همچنین، باید توجه داشت که یک بیمه شخص ثالث خوب باید سقف پوشش تعهدات مالی مناسب، فروش و محبوبیت بالای بین مردم نیز داشته باشد. در ادامه به مقایسه بیمه ها بر اساس این موارد می پردازیم تا شما بتوانید بهترین بیمه را انتخاب کنید:

خرید بیمه شخص ثالث

جدول عوامل رضایت در تأمین رضایت مشتری ها

همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می شود، پایین ترین رتبه مربوط به مبلغ خسارتِ دریافتی است. به عبارت دیگر، مردم کمترین رضایت را از نحوه پرداخت خسارت شرکت های بیمه دارند. طبق تحقیقاتی که انجام شده، مردم همیشه کمتر از مبلغی که انتظار داشته‌ اند، خسارت دریافت کرده‌ اند که همین مسئله مهم‌ ترین عامل نارضایتی‌ آن ها است.

جدول رضایتمندی از خدمات بیمه از نظر مردم
عوامل رضایت مندی سطح رضایت
رضایت مالی (مبلغ خسارت دریافتی)3388
رسیدگی به شکایات3511
سادگی و سرعت صدور4368
کیفیت ارتباط با مشتری4000
پاسخگویی رضایت بخش4182
محیط فیزیکی4136
سادگی و سرعت (خسارت)3875
دانش کارکنان4179
تناسب شرایط بیمه نامه با نیاز مشتری3870
ارائه اطلاعات مناسب به مشتری (صدور)3809
رضایت از حق بیمه3745
تبلیغات صحیح3671
ارائه اطلاعات مناسب به مشتری (خسارت)3547

بررسی عوامل موثر در تعیین بیمه شخص ثالث برتر در ایران

در ادامه به بررسی فاکتور ها و عوامل موثر در رتبه بندی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و رتبه و نمره ی هر کدام از شرکت های بیمه محبوب در هر مورد خواهیم پرداخت تا به راحتی بتوانید بر اساس انتظارات خود مقایسه و تصمیم گیری کنید:

بیمه ماشین را از کدام شرکت بخریم

فاکتور اول : پرداخت خسارت سیار و تأثیر آن در انتخاب بهترین بیمه ماشین

داشتن خدمات پرداخت خسارت سیار یکی از مزایای مهم شرکت های بیمه خودرو است. این خدمت به مردم کمک می کند تا فرایند ارزیابی و پرداخت خسارت را به راحتی و در محل برای خود تجربه کنند. این مزیت می تواند در انتخاب بهترین بیمه بدنه و ثالث ماشین تأثیر به سزایی داشته باشد.

فاکتور دوم : پوشش های بیمه

بهترین بیمه برای ماشین از نظر پوشش های بیمه شخص ثالث شامل پوشش خسارت جانی، خسارت مالی و پوشش های اضافه بیمه مانند آتش سوزی، پوشش سرقت خوردو و ... است. شرکت های بیمه زیر از نظر میزان پوشش برتر هستند:

  • رتبه 1 : بیمه آسیا
  • رتبه 2 : بیمه ایران
  • رتبه 3 : بیمه البرز

فاکتور سوم: تعداد شعب و پر فروش‌ ترین بیمه شخص ثالث

تعداد شعب هر شرکت بیمه، برای دسترسی به آن ها در صورت بروز حادثه، بسیار مهم است. هر چه تعداد مراکز پرداخت خسارت بیشتر باشد، امکان دسترسی سریع‌ تر به آن ها بیشتر می شود و شما می توانید به راحتی خسارت خود را در صورت وقوع حادثه دریافت کنید. بیشترین تعداد شعب در بیمه های شخص ثالث ملت، ایران و پارسیان دیده شده اند.

رتبه بندی بهترین بیمه شخص ثالث از نظر تعداد شعب
رتبهنام شرکت بیمهتعداد شعب فعال
1ملت211
2ایران120
3دانا78
4پاسارگاد62
5پارسیان60
6سامان58
7معلم58
8نوین54
9کارآفرین54
10البرز54
11دی49
12آسیا46
13رازی39
14سرمد19

فاکتور چهارم: پرداخت به موقع و سریع خسارت

سادگی و سهولت پرداخت خسارت، شاخص بعدی است که بر انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث در سال 1402 تأثیر زیادی دارد؛ در این قرارداد، ما با بیمه مقصر سر و کار داریم. در این نوع بیمه ها، پرداخت به‌ موقع و عادلانه اهمیت بسیاری برای مشتریان دارد. در واقع، با خرید بیمه، افراد به امید حمایت مناسب در مواقع اضطراری اقدام می کنند اما اگر شرکت بیمه در موقع پرداخت خسارت، به طوری که انتظار داریم عمل نکند، مانند عدم پرداخت یا طولانی شدن روند پرداخت، احساس بی‌ اعتمادی و نا امیدی در مشتریان ایجاد می شود. در نتیجه، داشتن بیمه نه تنها موثر نخواهد بود، بلکه ممکن است برای مشتری خسارت‌ بار هم باشد.

رتبه بندی شرکت های بیمه خودرو بر اساس سادگی و سرعت پرداخت خسارت
رتبه در سادگی و سهولت پرداخت خسارترتبه در میزان رضایت از مبلغ خسارتنام شرکت بیمه
13بیمه شخص ثالث آسیا
22بیمه شخص ثالث ایران
34بیمه شخص ثالث دانا
46معلم
58پارسیان
65رازی
714پاسارگاد
89سینا
913بیمه شخص ثالث ملت
1011دی
1112نوین
1210میهن
1315کارآفرین
1418سامان
1519بیمه شخص ثالث البرز
167ما
1717سرمد
181تعاون
1916آرمان

به عبارت دیگر، ما انتظار داریم در هنگامی که به بیمه خود نیاز داریم، بدون بروکراسی های اضافی اداری، به راحتی از آن استفاده کنیم. شرکت های آسیا، ایران و دانا بهترین رتبه را در این شاخص دارند. پس اگر از روند های طولانی اداری خسته‌ شده اید، به‌توصیه می شود این سه شرکت را در میان انتخاب های خود در نظر بگیرید؛ زیرا از توانمندی خوبی برای پرداخت خسارت برخوردار هستند. در جدول بالا برترین بیمه شخص ثالث از لحاظ پرداخت خسارت قابل مشاهده است.

بیمه ثالث برتر

فاکتور پنجم: رسیدگی به شکایات

رسیدگی به شکایات و درخواست های شما در مرحله ی دریافت خسارت، می تواند یکی از مهم ترین عوامل تعیین یک بیمه شخص ثالث خوب برای خودرو شما باشد. در ادامه جدول رتبه بندی شرکت های بیمه را بر اساس میزان رضایت مشتریان از رسیدگی به شکایات را مشاهده می کنید:

رتبه بندی 10 شرکت برتر بیمه ثالث بر اساس رسیدگی به شکایات
رتبهشرکت ارائه دهنده بیمه شخص ثالث
1ایران
2دانا
3آسیا
4معلم
5پاسارگاد
6دی
7ملت
8نوین
9میهن
10پارسیان

فاکتور ششم : انتخاب بهترین شرکت بیمه شخص ثالث از نظر محبوبیت و سهم از بازار

بیمه های ایران، آسیا، سرمد، رازی، دانا و پارسیان، با بالاترین سهم از بازار به عنوان پرفروش ترین بیمه ثالث در ایران شناخته می شوند. اما در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، نکاتی مانند سقف پوشش، توانگری مالی شرکت بیمه و تخفیفات عدم خسارت نیز باید مد نظر قرار گیرند. 

رتبه بندی شرکت های بیمه خودرو از لحاظ میزان فروش و سهم از بازار
رتبهنام شرکت بیمه ایمیزان سهم از بازار کل فروش بیمه در ایران
1ایران31.9%
2آسیا10.4%
3دانا10%
4دی5.9%
5معلم5%
6البرز4.9%
7بیمه ثالث کوثر4.7%
8پارسیان4.5%
9پاسارگاد2.7%
10سینا2.5%

سایت مرکز بیمه؛ همراه شما با انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث خودرو

سایت مرکز بیمه یک پلتفرم آنلاین است که به کاربران امکان خرید آنلاین بیمه، مشاوره و مقایسه قیمت ها را در مورد بیمه های مختلف از جمله بیمه وسایل نقلیه، بیمه اشخاص، بیمه اموال و بیمه مسئولیت فراهم می کند.

بهترین بیمه ثالث خودرو

با کمک سایت مرکز بیمه، کاربران می توانند بیمه مورد نظر خود را با توجه به نوع و میزان پوشش مورد نیاز خود، از لیست بیمه های مسئولیت، بدنه، حوادث انفرادی، مسافرتی، عمر، تجهیزات الکترونیک و بیمه مسئولیت کارفرما ساختمانی انتخاب کنند. همچنین، سایت مرکز بیمه امکان مقایسه و تمدید آنلاین بیمه را نیز فراهم می کند.

یکی از ویژگی های مهم سایت مرکز بیمه، ارائه مشاوره کامل و حرفه‌ ای به کاربران است که با توجه به نیازهای شان، بهترین بیمه را به آن ها پیشنهاد می دهد. همچنین، سایت مرکز بیمه پشتیبانی 24 ساعته دارد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سوالات شما عزیزان با شماره تلفن 01391003113 پاسخ می‌دهد. این سایت با ارائه خدماتی مثل خرید آنلاین بیمه، مشاوره و مقایسه قیمت ها، به کاربران این امکان را می دهد تا در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب، بهترین بیمه شخص ثالث را برای خود انتخاب کنند.

مقالات پیشنهادی برای شما:

  1. بهترین بیمه آتش سوزی کدام است؟ 
  2. راهنمای دریافت خسارت از بیمه شخص ثالث 
  3. راهنمای تغییر شرکت بیمه شخص ثالث 
  4. آموزش استعلام بیمه خودرو

سخن پایانی؛ بیمه شخص ثالث را از کدام شرکت بخریم؟

از آنجایی که خودرو برای بسیاری از افراد، از مهم ترین اموال شان محسوب می‌ شود، بیمه شخص ثالث به عنوان یکی از اصلی‌ ترین بیمه ها، جهت حفاظت از آن اموال، بسیار مهم است. این بیمه، در صورت وقوع حادثه و ایجاد خسارت به شخص یا خودروی دیگر، کمک می کند تا هزینه های اصلاحی پوشش داده شوند و این مسئله باعث کاهش هزینه های ناشی از حوادث خواهد شد.

راهنمای انتخاب بیمه شخص ثالث

در انتخاب شرکت بیمه، مواردی نظیر نرخ بیمه، رسیدگی به شکایات، مبلغ دریافتی، سادگی و سهولت پرداخت و پوشش هایی که ارائه می دهد، به همراه پرداخت به موقع خسارت بسیار مهم هستند. پرداخت به‌ موقع خسارت، باعث افزایش رضایت مشتریان از خدمات یک بیمه خواهد شد و این موضوع به‌عنوان یک عامل مهم در انتخاب بیمه باید مورد توجه قرار گیرد.

سریع‌ ترین و آسان‌ ترین راه برای دریافت بهترین بیمه شخص ثالث با بهترین قیمت، کمک گرفتن  از سایت مرکز بیمه است. این سایت امکان مقایسه قیمت ها و شرایط بیمه های مختلف را فراهم می کند و به شما اجازه می دهد تا با مطالعه و مقایسه بین بیمه های مختلف، بهترین و مناسب ترین بیمه را با بهترین قیمت خریداری کنید. با استفاده از این سایت، می توانید به صورت آنلاین بیمه مورد نیاز خود را تهیه کنید.

مطالب مرتبط

برای مقایسه بهتر و محاسبه قیمت سریع برای خودرو شما، فرم زیر را تکمیل کنید. در صورت نیاز از همین طریق می توانید نسبت به خرید بیمه اقدام کنید. جهت دریافت مشاوره رایگان بیمه با شماره 01391003113 تماس حاصل نمائید

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

سوال و جواب