خرید بیمه شخص ثالث ماشین آلات راه سازی و کشاورزی

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات خرید بیمه تراکتور و ماشین آلات کشاورزی و راهسازی


رانندگان کمباین، تراکتور، خرمن کوب و در کل رانندگان ماشین آلات کشاورزی باید همانند رانندگان خودرو های شخصی، نسب به خرید بیمه شخص ثالث اقدام می کنند. به طور معمول رانندگان چنین وسایلی، به این بیمه نامه اهمیت چندانی نمی دهند و تنها در زمان خرید از بیمه کوتاه مدت استفاده می کنند. در حالی که این کار کاملا اشتباه است. اگر شما دارنده ماشین آلات کشاورزی هستید، قطعا باید این مقاله را مطالعه کنید و بیمه شخص ثالث ماشین آلات راهسازی و کشاورزی را خریداری نمایید.

بیمه ماشین آلات کشاورزی

بیمه شخص ثالث ماشین آلات کشاورزی و راه سازی چیست ؟

بیمه شخص ثالث تراکتور کشاورزی، نوعی بیمه است که مالکان ماشین آلات کشاورزی و راه سازی می توانند برای حفاظت از خود و اموال خود در صورت وقوع حوادث تصادفی در نتیجه استفاده از این ماشین آلات، برقرار کنند. این نوع بیمه، در صورت وقوع تصادف و نیاز به تعویض یا تعمیر ماشین آلات و همچنین جبران خسارت ها به اشخاص ثالث موجود در محل تصادف، هزینه های مربوطه را پوشش می دهد.

اجباری شدن خرید بیمه شخص ثالث برای تراکتور و سایر ماشین های کشاورزی در سال 1402

پیش از این بسیاری ار دارنگان تراکتور وسیله نقلیه خود را بیمه نمی کردند اما در نیمه اول سال 1402 با ممنوع شدن صدور کارت سوخت برای وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث، تهیه این بیمه نامه برای تمامی دارندگان انواع وسیله های نقلیه بیش از پیش ضرورت یافت.

پوشش های بیمه شخص ثالث برای دستگاه های کشاورزی

پوشش های بیمه شخص ثالث تراکتور (ماشین آلات کشاورزی) عمدتاً شامل موارد زیر می شود:

 1. جبران خسارت به شخص ثالث: این بیمه جبران خسارت های ناشی از تصادفاتی که با ماشین آلات کشاورزی و راه سازی ایجاد می شود را پوشش می دهد. مثلاً اگر ماشین آلات شما در حین کشاورزی یا راه سازی به خودروی دیگری برخورد کند و خسارتی به آن وارد شود، هزینه های تعمیر خودروی شخص ثالث را بیمه می کند.
 2. جبران خسارت به دارایی ها: این بیمه در صورت وقوع تصادف، خسارت های ناشی از آسیب به دارایی های شما نیز را تحت پوشش قرار می دهد. این ممکن است شامل خسارت به ماشین آلات کشاورزی و راه سازی، تجهیزات و دیگر اموال مربوط به شما باشد.
 3. پوشش هزینه های قانونی: در صورتی که در نتیجه تصادف اشخاص ثالث از جمله راننده های دیگر خسارت ببینند و ادعا های حقوقی و قضایی بر عهده شما قرار بگیرد، با خرید بیمه ثالث ماشین آلات کشاورزی هزینه های قانونی شما نیز تحت پوشش قرار می گیرد.
 4. جبران خسارات جانی: در صورتی که در نتیجه استفاده از این ماشین الات، خسارات جانی از جمله فوت و نقص عضو بر راننده وارد آید، بیمه شخص ثالث برابر با دیه‌ای که هر ساله تصویب می گردد، باید برای جبران خسارات جانی اقدام کند.

بیمه تراکتور کشاورزی

در هر صورت، دقت کنید که شرایط و پوشش های بیمه ممکن است در هر بیمه‌گری متفاوت باشد. برای اطلاعات دقیق تر و انتخاب بهتر، بهتر است با شرکت بخش فروش مرکز بیمه 91003113-013 تماس بگیرید و شرایط آنها را بررسی کنید و بهترین شرکت های بیمه را انتخاب کنید.

مدارک مورد نیاز صدور بیمه شخص ثالث تراکتور

برای خرید بیمه ثالث ماشین آلات کشاورزی، ابتدا باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید که شامل موارد زیر می شوند:

 • اصل سوابق بیمه نامه قبلی
 • الحاقیه فسخ ‌بیمه‌نامه شخص ثالث قبلی
 • اصل سند و بنچاق / کارت مشخصات وسیله نقلیه ( در بیمه نامه شخص ثالث در صورتی که وسیله نقلیه جدیدا در تملک متقاضی بیمه نامه قرار گرفته است ارائه بنچاق الزامی است )
 • اصل کارت ملی دارنده وسیله نقلیه
 • فرم پرسش نامه و تائید و امضاء؛ توسط متقاضی و یا نماینده قانونی آن (تقاضا نامه کتبی بیمه‌ گزار)
 • گواهی‌ نامه ویژه

معمولا دارندگان ماشین آلات کشاورزی و راه سازی با ارائه گواهی ‌نامه ویژه مشکل دارند و از آن سر باز می زنند. درست است که برای دریافت این گواهی نامه باید 6 ماه رمان بگذارید، اما اگر به اتفاقات و خسارات غیر قابل پیش بینی فکر کنید، قطعا این گواهی نامه را ارائه داده و بیمه را خریداری می کنید.

تجهیزات کشاورزی و باغداری

قیمت بیمه تراکتور کشاورزی به چه عواملی بستگی دارد؟

بسیاری به دنبال خرید ارزانترین بیمه تراکتور کشاورزی و بیمه کامیون هستند. قیمت بیمه شخص ثالث برای ماشین آلات راه سازی و کشاورزی همانند قیمت بیمه شخص ثالث خودرو ها به چندین عامل بستگی دارد و هزینه ثابتی برای آن در نظر گرفته نشده است. این عوامل عبارت اند از:

 • نوع ماشین آلات
  • نوع ماشین آلات کشاورزی و راه سازی که می خواهید بیمه کنید، تأثیر زیادی بر قیمت بیمه دارد. برخی ماشین آلات پیچیده ‌تر، بزرگ تر و گران‌ تر هستند و در نتیجه قیمت بیمه آن ها بیشتر است.
 • تخفیفات شرکت بیمه
  • شرکت های مختلف بیمه، در مناسبت ها و زمان های مختلف، تخفیفاتی را برای خرید بیمه ثالث ماشین آلات کشاورزی ارائه می دهند. هدف این شرکت ها، جذب مشتری و فروش بیمه است، اما برای بیمه گذار یک فرصت مناسب است.
 • مقدار پوشش بیمه
  • مقدار پوشش بیمه شخص ثالث که شما انتخاب می کنید تأثیر زیادی بر قیمت بیمه دارد. اگر شما می خواهید پوشش بیمه را به میزان بیشتری تعیین کنید، یعنی هم پوشش اصلی و هم پوشش اضافی را خریداری کنید، هزینه بیمه نیز بال اتر خواهد بود.
 • تخفیف عدم تصادف و خسارت ناشی از آن
  • اگر در زمان اعتبار بیمه نامه‌تان دچار تصادف نشوید و اقدام به دریافت خسارت از بیمه ثالث نکنید، تخفیفی از سمت شرکت بیمه برایتان در نظر گرفته می شود تا ضمن تشویق، تمدید خود را با هزینه کمتری انجام دهید.
 • استفاده از ماشین آلات
  • تعداد ساعات استفاده از ماشین آلات نیز بر قیمت بیمه تأثیر می گذارد. اگر ماشین آلات شما بیشتر استفاده می شوند، خطر وقوع حوادث و خسارات نیز بیشتر است و این ممکن است منجر به افزایش قیمت بیمه شود.
 • طرح های بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث
  • در مناسبت های مختلف و خاص از سوی سازمان بیمه مرکزی برای تشویق کشاورزان طرحی  اجرا می شود که در یک بازه زمانی خاص تمام جرائم دیرکرد بیمه آن ها بخشیده می شود. این باعث می شود کشاورزان بتوانند با هزینه کمتری خرید بیمه ثالث ماشین آلات کشاورزی را انجام دهند.
 • نوع بیمه
  • همان طور که می دانید بیمه شخص ثالث ماشین آلات راهسازی و کشاورزی به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت اراىه می شود. قطعا هزینه خرید بیمه کوتاه مدت کمتر از هزینه خرید بیمه بلند مدت است.
 • محل استفاده
  • محل استفاده از ماشین آلات نیز می تواند تأثیری بر قیمت بیمه داشته باشد. برخی مناطق به علت شرایط جغرافیایی و آب و هوایی خاص، خطرات بیشتری دارند و این ممکن است منجر به افزایش قیمت بیمه گردد.
 • تجهیزات امنیتی
  • استفاده از تجهیزات امنیتی مانند سیستم های ضد سرقت، ردیابی GPS و سیستم های ضد سرقت ماشین آلات می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیمه داشته باشد. بیمه‌ گران معمولاً تخفیفی را برای خودرو هایی که دارای تجهیزات امنیتی بهبود یافته هستند، ارائه می دهند.

هزینه بیمه شخص ثالث تراکتور

مهم است به ‌یاد داشته باشید که بیمه ‌گران مختلف می توانند دستور العمل ها و عوامل متفاوتی را برای تعیین قیمت بیمه شخص ثالث ماشین آلات راهسازی و کشاورزی و راه سازی خود داشته باشند. بهتر است با شرکت های بیمه مختلف تماس بگیرید و از آن ها جزئیات دقیق‌ تری در مورد قیمت‌ گذاری بیمه دریافت کنید.

ارازن ترین بیمه تراکتور کدام است؟

ارزانترین بیمه ثالث تراکتور را در حال حاضر بیمه پارسیان ارائه میدهد برای مثال یک بیمه نامه برای تراکتور مدل سال ۱۳۶۵ با حق بیمه ۲.۷۵۸.۰۰۰ تومان قابل تهیه بوده و یا برای مدل سال ۱۳۸۶ مبلغ ۲،۳۴۵،۰۰۰ تومان میزان حق بیمه ای است که دارندگان این وسیله نقلیه در صورت خرید بیمه از بیمه پارسیان، باید پرداخت کنند. در سایت مرکز بیمه هر شخص میتواند به راحتی بهترین و یا ارزانترین حق بیمه را از تمامی شرکت های ارائه بیمه بدون اتلاف وقت و تنها با پر کردن فرم خرید بالای همین صفحه، استعلام و خرید آنلاین را انجام دهند. در صورت نیاز برای مشاوره و استعلام قیمت با شماره 01391003113 تماس حاصل نمایید.

خرید بیمه شخص ثالث ماشین آلات کشاورزی، راه سازی و ساختمانی

در انتخاب بهترین و ارزانترین بیمه، عوامل زیادی دخیل هستند. اما مهم ترین عامل، توانگری شرکت بیمه است. یک شرکت توانگر، تمام خسارات مشتریان را در یک بازه زمانی خاص پرداخت می کند. همچنین توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر، تمام پوشش های بیمه را ارائه دهد.

برای اطمینان حاصل می توانید از نظر مشتریان سابق شرکت آگاه شوید. شرکت مرکز بیمه یکی از بهترین شرکت ها در زمینه ارائه انواع بیمه ها است. برای خرید بیمه ماشین آلات کشاورزی از این مجموعه می توانید ابتدا با شماره 91003113-013 تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

این مجموعه دارای دو مزیت بسیار مهم است که باعث می شود مشتریان آن را انتخاب کنند:

 1. مقایسه بی‌ طرفانه و دقیق شرکت های مختلف: با این مقایسه قیمت بیمه در شرکت های مختلف می توانید بهترین، ارزان‌ ترین و مناسب ‌ترین بیمه را به صورت آنلاین (برخط) از بهترین محموعه خریداری کنید.
 2. خرید اینترنتی: برای خرید از مرکز بیمه، نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت. در هر کجای کشور که باشید در هر ساعتی از شبانه روز بدون صرف هزینه و انرژی می توانید در کمترین زمان ممکن بیمه مورد نظر را خریداری کنید.

بیمه برای ماشین های کشت و برداشت

برای خرید بیمه ماشین آلات کشاورزی و راه سازی از مرکز بیمه، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا فرم بالای همین صفحه را با مشخصات خواسته شده به طور کامل و دقیق تکمیل کنید.
 2. سپس با کلیک کردن بر روی دکمه محاسبه، قیمت را با سایر شرکت های بیمه مقایسه کنید و بهترین شرکت را با توجه به قیمت انتخاب کنید.
 3. سپس وارد حساب کاربری خود شوید. (در صورتی که از قبل ثبت نام کرده باشید با وارد کردن رمز و نام کاربری می توانید وارد شوید، در غیر این صورت باید در سایت ثبت نام کنید.)
 4. مشخصات خواسته شده را تکمیل کنید و حق بیمه را پرداخت نمایید تا خرید بیمه ثالث ماشین آلات کشاورزی تکمیل شود.

پس از ثبت سفارش، در صورت نیاز به بازدید، کارشناسان به محل اعزام می شوند. در غیر این صورت بیمه شما در کمترین زمان صادر و ارسال خواهد شد.


بیمه نامه های پیشنهادی برای شما:

سوال و جواب