شرایط و جزئیات کامل پوشش دندان پزشکی بیمه تکمیلی


 

حتما تا به امروز بارها نام بیمه تکمیلی درمان به گوشتان خورده است. هر بیمه تکمیلی درمان شامل پوشش های مختلفی می باشد. در حقیقت این پوشش ها همان تعهدات شرکت بیمه گر در قبال فرد بیمه گزار هستند. پوشش دندان پزشکی بیمه تکمیلی از پر اهمیت ترین و کاربردی ترین پوشش هاست. زیرا امروزه داشتن بهداشت مناسب دهان و دندان از مهمترین عوامل سلامتی و زیبایی هر فرد می باشد.

 

اما با وجود رسیدگی های مداوم به دندان ها باز هم نمی توان از پوسیدگی های ریز و درشت و درد دندان در امان ماند. فقط با داشتن یک بیمه تکمیلی دندان پزشکی خوب می توانیم سلامت دندان ها و زیبایی خود را بیمه کنیم.

 

پوشش دندان پزشکی بیمه تکمیلی

 

با شنیدن هزینه های دندان پزشکی سرتان سوت می کشد!

خدمات دندان پزشکی از پر هزینه ترین و گرانترین درمان های موجود در کشور ایران است. بدین صورت که  بعد از هزینه های بستری، خدمات دندان پزشکی بیشترین هزینه را به خود اختصاص می دهد. متاسفانه اخیرا بسیاری از هموطنان برای جلوگیری از هزینه ها، تا زمانی که درد دندان شان به عصب نرسیده است به کلینیک های دندان پزشکی مراجعه نمی کنند. اما به چه قیمت؟

 

این موضوع نه تنها از هزینه جلوگیری نمی کند بلکه علاوه بر تحمل درد دندان باعث تحمیل هزینه های بیشتری نیز برای ترمیم یا جایگزینی دندان از دست رفته می شود.

 

خدمات دندان پزشکی با بیمه های پایه و مراکز طرف قرارداد:

بیمه های تامین اجتماعی، خدمات درمانی و نیروهای مسلح از بیمه های پایه ای هستند که افراد زیادی را تحت پوشش خود قرار داده اند. مراکز طرف قرارداد با بیمه های پایه، تعرفه ی اندکی بابت خدمات دندان پزشکی دریافت می کنند و برخی از مراکز و کلینیک های منتخب نیز خدمات دندان پزشکی را به صورت رایگان ارائه می دهد.

 

هزینه های دندان پزشکی

 

ولی برای وقت گرفتن از این مراکز مانند بیمارستان میلاد و ... باید مراحلی شبیه به هفت خوان را طی کنید و بعد از صرف وقت و انرژی زیاد، اگر موفق به گرفتن نوبت ویزیت شدید، همانطور که در زیر مشاهده می کنید این مراکز منتخب، تنها تعداد محدودی از خدمات کم هزینه را برای شما انجام می دهند.

 

 • بروساژ فک
 • جرمگیری
 • کشیدن دندان عقل
 • کشیدن دندان ها
 • ترمیم دندان ها بدون عصب کشی

 

در نتیجه با استفاده از بیمه های پایه به تنهایی، نمی توان با خیال آسوده به ترمیم و هزینه های دندان پزشکی فکر کرد. پس برای خدمات پرهزینه ی دهان و دندان باید چه کار کرد؟

بیمه تکمیلی دندان پزشکی چیست؟

همانطور که پیش تر توضیح دادیم با مراجعه به کلینیک های طرف قرارداد با بیمه های پایه می توانیم از خدمات رایگان دندان پزشکی استفاده کنید. اما در مقابل وقت اتلاف شده بابت نوبت گرفتن و رفت و آمد،  و همینطور خدمات محدود قابل انجام در این مراکز، استفاده از بیمه پایه زیاد هم به صرفه و مناسب نیست.

 

بیمه دندانپزشکی

 

اگر هم به مطب های دندان پزشکی مراجعه کنید کل هزینه های ترمیم و عصب کشی و ... به بیمار متحمل می شود. که بسیار سنگین و گران خواهد بود. اما اصلا نگران نباشید! شرکت های بیمه برتر با ارائه خدمات بیمه تکمیلی بدون بیمه پایه و دارای بیمه پایه، علاوه بر پوشش خدمات بیشتر، بخش زیادی از هزینه های دندان پزشکی را نیز سرشکن کرده اند.

 

بیمه تکمیلی گروهی و انفرادی:

برای استفاده از پوشش های بیمه تکمیلی برای دندان پزشکی می بایست به صورت گروهی (سازمانی یا شرکتی) یا انفرادی برای خرید بیمه تکمیلی اقدام کنید. برخی از شرکت هایی که خدمات بیمه تکمیلی گروهی ارائه می دهند عبارتند از:

 

 • بیمه پاسارگاد
 • بیمه ایران
 • بیمه دانا
 • بیمه آسماری
 • بیمه سامان
 • و...

 

پس از خرید بیمه تکمیلی، بیمه گزار با مراجعه به مراکز طرف قرارداد با بیمه تکمیلی می تواند تمامی خدمات دندان پزشکی را تنها با پرداخت مبلغی ناچیز برای فرانشیز بیمه تکمیلی انجام دهد.

 

از طرفی دیگر برای مراکزی که طرف قرارداد با بیمه تکمیلی نیستند مانند مطب ها نیز بیمه گزار می تواند پس از پرداخت هزینه ی دندان پزشکی همراه با تاییدیه پزشک و دیگر مدارک درمانی به شرکت بیمه گر مراجعه و هزینه ی خدمات دندان پزشکی خود را دریافت کند.

 

بیمه دندان ها

 

علاوه بر بیمه های تکمیلی که به صورت گروهی با نهادها و شرکت ها قرارداد منعقد می کنند، برخی بیمه ها نیز وجود دارند که به صورت انفرادی خدمات ارائه می دهند. مانند بیمه سامان، بیمه تکمیلی SOS ، تعاون و بیمه تکمیلی شخص واحد دی و... .

 

مدارک قابل ارائه به شرکت بیمه گر برای دریافت بیمه نامه

 

مدارک مورد نیاز برای بیمه گرهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. در برخی موارد برای برخی شرکت های بیمه گر عکس OPG قبل از ترمیم دندان و بعد از ترمیم اهمیت دارد. اما تاییدیه پزشک و یا نامه کلینیک از اصلی ترین مدارکی هست که هر بیمه ای از شما می خواهد. به خاطر داشته باشید قبل از مراجعه به دندان پزشکی حتما شرایط و مداک لازم را از بیمه گر بپرسید.

 

کلام آخر

امروزه با وجود فضای اینترنت و سایت های مختلف، یافتن بهترین بیمه تکمیلی دندان پزشکی و مقایسه بیمه ها با هم از نظر قیمت و پوشش بسیار راحت تر از پیش شده است. از فاکتور های بسیار مهم هنگام خرید بهترین پوشش دندان پزشکی بیمه تکمیلی، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

 1. سقف تعهدات بیمه گر
 2. خدمات تحت پوشش
 3. فرانشیز بیمه نامه
 4. مراکز و کلینیک های طرف قرارداد

 

در این مقاله از مرکز بیمه به معرفی و شرح جزئیات پوشش دندانپزشکی بیمه درمانی تکمیلی در انواع انفرادی، خانوادگی و گروهی و سازمانی پرداخته شد. شما می توانید در مرکز بیمه با مقایسه ی طرح ها و پوشش های شرکت های بیمه مختلف برای خدمات دندان پزشکی، مناسبترین بیمه نامه را در کمترین زمان ممکن خریداری نمایید.

 

 

خرید بیمه تکمیلی

 

مطالب مرتبط

سوال و جواب