خرید بیمه بدنه منطقه آزاد بندر انزلی

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات استعلام و خرید بیمه بدنه مناطق آزاد


مناطق آزاد در ایران، دارای مقررات و شرایط متفاوتی برای حوزه‌ی خودرو و رانندگی هستند. این وضعیت باعث گردیده تا قوانین مرتبط با بیمه بدنه خودرو نیز در این نواحی تباین داشته باشد. اگر در یک منطقه‌ی آزاد مانند انزلی، کیش، جلفا و... ساکن هستید و یک خودرو خریداری کرده‌اید که قصد دارید آن را بیمه کنید، ابتدا باید با قوانین مرتبط با بیمه در این مناطق آشنا شوید. ما در این مقاله به شما راهنمایی خواهیم کرد تا با فرآیند بیمه بدنه خودرو مناطق آزاد آشنا شوید. پس با «مرکز بیمه» همراه باشید.

درباره منطقه آزاد انزلی بیشتر بدانید!

منطقه آزاد انزلی یکی از پرجاذبه ترین نقاط در نقشه‌ی اقتصادی و تجاری ایران به شمار می‌آید. این منطقه با موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود در شمال کشور و به‌خصوص در سواحل دریای خزر، به یک پل ارتباطی مهم با کشورهای شمالی اروپا و آسیای مرکزی تبدیل شده است. آنچه این منطقه را از دیگر مناطق آزاد متمایز می‌سازد، تنوع فراوانی از فعالیت‌های اقتصادی از جمله تجاری، صنعتی و گردشگری است که در آن صورت می‌گیرد. همچنین، فراهم آوردن تسهیلات و امکانات خاص برای سرمایه‌گذاران و تجار، این منطقه را به یک مقصد ایده‌آل برای توسعه کسب‌وکارها و ایجاد پروژه‌های نوآورانه تبدیل کرده است.

معرفی بیمه بدنه خودرو های مناطق آزاد

در ایران 7 منطقه آزاد و 64 منطقه اقتصادی وجود دارد که بیشتر این مناطق در بندر ها یا نقاط مرزی کشور هستند. مناطق آزاد تجاری، قشم، کیش، چابهار، ارس، انزلی، اروند و ماکو جزء معروف‌ ترین و جذاب ‌ترین مناطق آزاد ایران هستند. این مناطق با موقعیت استراتژیک خود در نزدیکی بنادر و یا در مرزهای کشور، به عنوان محورهایی از تعاملات تجاری و اقتصادی به‌کار می‌روند. همچنین، تنوع در مناطق آزاد، فرصت‌های متعددی را برای سرمایه‌گذاری و تجارت به ارمغان آورده است. این اماکن، محیطی مناسب برای توسعه صنایع، انجام تجارت و تبادلات بین‌المللی را فراهم کرده‌اند.

بیمه بدنه ماشین منطقه آزاد

اگر به این بنادر بروید متوجه می شوید که بیشتر خودرو ها به صورت وارداتی بوده و جزء خودرو های لوکس و نا متعارف شناخته می‌ شوند. همچنین پلاک خودرو های این مناطق با پلاک خودرو های سایر شهر های کشور متفاوت است. به همین دلیل هم شرایط بیمه بدنه خودرو پلاک منطقه آزاد با سایر شهر ها تفاوت دارد.

نرخ بیمه بدنه در منطقه آزاد

بسیاری از افراد فکر می کنند نرخ بیمه بدنه ماشین منطقه آزاد با نرخ بیمه شخص ثالث در منطقه آزاد یکی است‌. در حالی که این دو نرخ کاملا با یکدیگر متفاوت هستند. توجه داشته باشید که این تفاوت ربطی به نوع پلاک خودرو هم ندارد. تفاوت بیمه بدنه معمولی با بیمه بدنه در منطقه آزاد اینجاست که بیمه نامه ی معمولی از سوی سازمان بیمه مرکزی ایران تعیین می شود، اما بیمه بدنه منطقه آزاد توسط هر شرکت به صورت اختصاصی تعیین می شود.

هر شرکت بیمه با توجه به نوع خودرو، سال ساخت، قیمت روز و کاربری اتومبیل، قیمت بیمه را به درخواست کننده اعلام می کند. از آنجایی که خودرو‌ های لوکس، هزینه تعمیر بسیار بیشتری نسبت به ماشین‌ های داخلی دارند، به‌ همین دلیل پیشنهاد می‌ شود با تهیه پوشش‌ های اضافی، اتومبیل را در برابر خطرات احتمالی بیمه کنید.

مطالعه بیشتر در مرکز بیمه:

بیمه بدنه منطقه آزاد انزلی

طبق تصبره ماده 16 آیین ‌نامه راهنمایی‌ و رانندگی در مناطق آزاد، ماشین‌ هایی با پلاک مناطق آزاد، فقط اجازه دارند تا شعاع مشخصی تردد کنند. البته این محدوده برای هر کدام از مناطق آزاد متفاوت است.

مثلا خودرویی که پلاک منطقه آزاد انزلی را دارد تنها تا شعاع 50 کیلو متر می تواند تردد کند. پوشش های بیمه بدنه خودرو پلاک منطقه نیز تا شعاع 50 کیلو متر است. یعنی اگر خودرو از محدوده 50 کیلو متر خارج شود، حکم ماشین قاچاق را دارد و یک کالای وارداتی غیر قانونی محسوب می‌ شود. علاوه بر این اگر حادثه ای رخ دهد، بیمه بدنه برای خودرو پلاک انزلی هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد.

قیمت بیمه بدنه برای ماشین پلاک منطقه

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه بدنه در منطقه آزاد

برای خرید بیمه بدنه منطقه آزاد و دریافت خسارت بیمه بدنه در منطقه آزاد باید مدارکی را تهیه کنید. توجه داشته باشید که فرقی ندارد از کدام شرکت بیمه خرید را انجام داده اید، این مدارک برای همه شرکت ها یکسان است. مدارک لازم برای خرید بیمه ماشین منطقه ازاد عبارت اند از:

 1. اصل و کپی بیمه‌ نامه بدنه وسیله نقلیه و الحاقیه‌ های آن
 2. گزارش مامور انتظامی به‌ همراه کروکی
 3. اصل و کپی بیمه شخص ثالث
 4. اصل و کپی گواهینامه راننده به ‌همراه کارت ملی
 5. نظر کارشناس بیمه برای میزان خسارت وارد‌ شده
 6. اصل فاکتور هزینه‌ های حمل وسیله نقلیه

پوشش های بیمه بدنه خودرو پلاک منطقه

پوشش های بیمه بدنه خودرو پلاک منطقه برای همه شهر های آزاد یکسان است. این پوشش ها به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می شوند. از آنجایی که خودرو های مناطق آزاد معمولا وارداتی هستند، قطعات آن به آسانی در داخل کشور پیدا نمی شود و در نتیجه هزینه آن ها نیز زیاد است. پس بهتر است پوشش های اضافی را هم خریداری کنید تا در صورت بروز حادثه، خسارت های شما جبران شود.

توجه داشته باشید حق بیمه ای که شرکت ها برای پوشش اضافی دریافت می کنند، با یکدیگر متفاوت است. پس قبل از صدور بیمه بدنه مناطق آزاد و دریافت حق بیمه پوشش اضافی، حتما استعلام قیمت بفرمایید.

پوشش های اصلی عبارت اند از:

 • برخورد ماشین با جسم ثابت یا متحرک
 • جبران خسارات هنگام واژگونی یا سقوط
 • آتش‌سوزی و انفجار خودرو یا وسایل یدکی دریافت‌‌ شده از کارخانه
 • سرقت کلی خودرو؛ آسیب دیدن خودرو یا وسایل اصلی یا اضافی درجد‌شده در بیمه ‌نامه

پوشش های اضافی عبارت اند از:

 • سرقت قطعات فابریک و غیر‌پفابریک
 • اسید‌ پاشی یا ریختن مواد شیمیایی
 • بلایای طبیعی
 • شکسته‌شدن شیشه
 • هزینه رفت‌‌ و آمد بیمه ‌گذار به‌دلیل خرابی خودرو بیمه ‌شده، به مبلغ مشخص و تا مدت زمان معین
 • تغییر قیمت خودرو به‌دلیل نوسانات قیمت بازار

پوشش های بیمه بدنه

مطالعه بیشتر در مرکز بیمه:

از کجا بیمه بدنه خودرو منطقه آزاد را خریداری کنیم؟

مرکز بیمه یکی از بهترین مجموعه ها برای خرید بیمه بدنه منطقه آزاد است. این مجموعه با هدف توسعه فرهنگ بیمه و تحول صنعت بیمه در تکنولوژی، راه اندازی شده و اختیار مشتریان قرار گرفته است. در گذشته برای خرید بیمه باید وقتی را برای رفتن به مراکز بیمه اختصاص می دادید. اما امروزه در هر کجای کشور که هستید می توانید به سایت مرکز بیمه مراجعه کنید و با صرفه‌ جویی در وقت و هزینه، خرید بیمه را انجام دهید.

در این وبسایت، این امکان را دارید قیمت بیمه را در شرکت‌های مختلف را مقایسه کنید و به صورت آنلاین (برخط) بهترین، ارزان‌ترین و مناسب‌ترین بیمه را خریداری کنید. این مجموعه با ارائه مشاوره و پشتیبانی رایگان، به شما در انتخاب بیمه‌ای که به نیازهایتان متناسب باشد، راهنمایی خواهد کرد.

 1. برای خرید ابتدا بیمه مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس اطلاعات خواسته شده اعم از وسیله نقلیه، برند خودرو، سال ساخت، کاربری و نوع وسیله را وارد کنید. سپس در مرحله مقایسه و انتخاب، استعلام قیمت بفرمایید و با مقایسه نرخ بیمه بدنه خودرو پلاک منطقه در مراکز مختلف، بهترین مجموعه را برای خرید انتخاب کنید.
 2. در ضمن اگر کد تخفیفی دارید می توانید در این قسمت اعمال کنید. در صورتی که قصد ویرایش اطلاعات اولیه را دارید، در این قسمت امکان ویرایش هم وجود دارد. دکمه ثبت سفارش را بزنید و با کلیک روی گزینه تایید و ادامه، صفحه باز شده را تکمیل کنید.
 3. در صورتی که در سایت ثبت نام کرده اید با ورود کد عبور می توانید ادامه دهید. در غیر این صورت برای ادامه خرید باید ثبت نام کنید. در قسمت تکمیل مشخصات، کد پستی، آدرس دقیق، مشخصات بیمه گذار و تحویل گیرنده را وارد کنید و گزینه ثبت اطلاعات و پرداخت را کلیک کنید. تا مراحل خرید به اتمام برسد.

مقالات بیشتر برای شما: