بیمه شخص ثالث آسیا

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات خرید بیمه شخص ثالث آسیا


تمامی افرادی که وسیله نقلیه دارند اعم از موتور سیکلت و ماشین؛ باید به اجبار بیمه شخص ثالث را تهیه کنند، بیمه شخص ثالث سبب میشود با احساس امنیت بیشتری رانندگی کنید یکی از مهم ترین مزیت های این بیمه این است که خسارت های مالی و جانی راننده و شخص ثالث را پوشش می دهد، همچنین اگر ماشین یا اموال شخص ثالث در تصادف صدمه ببیند خسارت به شخص برگردانده می شود. در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را بیشتر با شرایط و پوشش های بیمه شخص ثالث آسیا آشنا کنیم.

بیمه ثالث آسیا

میزان توانگری مالی و سابقه ی بیمه آسیا

شرکت بیمه آسیا در سال 1338 برای انجام انواع معاملات در زمینه بیمه نامه شروع به کار کرد و در 5 سال متوالی رتبه ی اول موسسات بیمه ای را در کشور به خود اختصاص داد. میزان توانگری شرکت های بیمه هر ساله توسط بیمه مرکزی اعلام می شود؛ میزان توانگری مالی برای مشتریان اهمیت زیادی دارد که بیمه آسیا با نسبت 133 درصد سهام بازار در سطح یک توانگری مالی قرار دارد با توجه به رتبه عالی بیمه آسیا افراد بیشتری ترغیب می شوند که امنیت خودرا به این شرکت بسپارند.

پوشش های بیمه ثالث بیمه آسیا

پوشش های بیمه ثالث بیمه آسیا به دو دسته پوشش های مالی و جانی تقسیم می شود؛ خسارت های مالی شامل آسیب به ماشین و اموال است و خسارت های جانی شامل هر گونه درمان،آسیب بدنی،نقص عضو و دیه فوت افراد می باشد.  که با خرید بیمه ثالث آسیا می توانید از تمامی پوشش های زیر استفاده کنید:

 1. خسارت جانی  وارد شده به شخص ثالث در ماه های حرام تاسقف 800 میلیون تومان است.
 2. خسارت های مالی وارد شده به افراد با توجه به پوشش انتخابیشان از 20 تا سقف400 میلیون تومان است.
 3. خسارت جانی وارد شده به فرد راننده مقصر در ماه غیر حرام تا سقف 600 میلیون تومان می باشد.

قیمت بیمه شخص ثالث بیمه آسیا

قیمت بیمه شخص ثالث بیمه آسیا بستگی به اطلاعات ماشین و میزان پوشش های مورد نظر هر فرد دارد، به طور مثال هرچه پوشش ها بیشتر باشد قیمت این بیمه بیشتر خواهد شد اما بازه ی نسبی بین 2 تا 27 میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید در صورت تمدید این بیمه نامه میتوانید از تخفیف های مناسبی بهره مند شوید.

مدارک لازم جهت خرید بیمه ثالث آسیا

برای خرید بیمه ثالث آسیا کافی است با مدارک مورد نیاز که در ادامه به آن می پردازیم به نمایندگی های فروش بیمه این شرکت مراجعه کنید حتی می توانید بیمه شخص ثالث آسیا را به صورت آنلاین دریافت کنید. در صورت لزوم می توانید این بیمه نامه را به صورت اقساطی بخرید.

 • اصل سوابق بیمه نامه قبلی
 • اصل سند وسیله نقلیه
 • اصل کارت شهربانی وسیله نقلیه
 • اصل کارت ملی دارنده وسیله نقلیه
 • تکمیل فرم پرسشنامه و تائید و امضای آن توسط متقاضی یا نماینده قانونی وی

شرایط تمدید بیمه شخص ثالث آسیا:

با توجه به اهمیت مسئله بیمه شخص ثالث باید در موعد مقرر این بیمه را برای جلوگیری از جریمه و خسارت تمدید کنیم که بازه ی زمانی تمدید به انتخاب خودمان می تواند 6 ماهه،9ماهه و یکساله باشد که به وسیله ی پیامک به ما یاد آوری می شود.

خرید بیمه شخص ثالث آسیا

مدارک لازم جهت دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث آسیا

جهت دریافت خسارت از این شرکت نیازمند ارائه مدارک زیر خواهید بود:

 1. اصل یا تصویر کروکی غیر سازش
 2. اصل و کپی بیمه نامه زیان دیده و مقصر
 3. اصل کوپن بیمه نامه
 4. اصل گواهینامه طرفین
 5. اصل و کپی کارت شناسایی وسیله نقلیه طرفین
 6. اصل و کپی کارت ملی طرفین
 7. اوراق بازجویی طرفین
 8. گزارش مقامات انتظامی و کارشناس دادگستری
 9. فاکتور رسمی لوازم
 10. مدارک لازم جهت دریافت خسارت جانی بیمه شخص ثالث آسیا
 11. علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا مدارک ذیل لازم است:
 12. تصویر برابر اصل گزارش پزشکی قانونی
 13. تصویر برابر اصل مدارک متوفی
 14. معاینه جسد
 15. جواز دفن
 16. انحصار وراثت نامحدود
 17. تصویر تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی

پس از ارائه مدارک مورد نظر به اداره خسارت پس از طی مراحل توسط کارشناسان بیمه در صورت دریافت فیش توسط نماینگان قانونی بیمه به بانک مراجعه کرده و چک خسارت خود را دریافت خواهید کرد.

کلام آخر

همانطور که در مقاله از مرکز بیمه به اهمیت بیمه شخص ثالث اشاره کردیم باید بدانیم که شرکتی که بیمه نامه را صادر می کند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ هرچه سابقه ی مالی شرکت بیمه درخشان تر باشد خیالتان از بابت پوشش ها و پرداخت ها آسوده تر خواهد بود، که شرکت بیمه آسیا دارای سوابق بسیار درخشان مالی می باشد که نظر شما را از هر جهت جلب خواهد کرد.