بیمه شخص ثالث ایران

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات خرید آنلاین بیمه ثالث ایران


بیمه شخص ثالث ایران در دسته بندی بیمه خودرو قرار دارد. تهیه این بیمه برای دارندگان خودرو از لحاظ قانونی الزامی است؛ در صورتی که شما در سانحه ی رانندگی با خودروی خود به خودروی فرد دیگر آسیب بزنید هزینه این آسیب را بیمه شخص ثالث تقبل خواهد کرد، که اگر این بیمه را تهیه نکنیم دچار عواقب سنگین مالی خواهیم شد. با توجه به تعریفی که از این بیمه ارائه شد بر کاربردی بودن پر فروش ترین بیمه در ایران پی می بریم.

بیمه ثالث ایران

تاریخچه و میزان توانگری مالی بیمه ایران

شرکت بیمه ایران  در سال 1314 به عنوان نخستین شرکت بیمه توسط الکساندر آقایان شروع به کار کرد و این شرکت با بیش از 34 درصد سهم بازار به بزرگترین شرکت بیمه کشور تبدیل شده است؛ که بر اساس سهم بازار نه تنها در صنعت بیمه بلکه در کل نظام مالی جمهوری اسلامی ایران جزو بزرگترین و قدرتمند ترین سهام داران است. علت پشتیبانی کل صنعت بیمه کشور توسط شرکت بیمه ایران داشتن سهم بیش از 30 درصد در بازار می باشد. همچنین این شرکت با دارایی دوازده هزار و هفتصد و شصت و یک میلیارد تومان بالاترین نسبت ذخایربه حق بیمه در صنعت بیمه کشور را دارد که عدد بسیار قابل توجهی است.

پوشش های بیمه شخص ثالث ایران

با خرید بیمه ثالث ایران خسارت های جانی و مالی شخص ثالث را به طور کامل تحت پوشش قرار می دهید که برای هر خسارتی تا سقف تعهدات زیر می توانید استفاده کنید.

 • سقف خسارت های جانی وارد شده به اشخاص ثالث در بیمه شخص ثالث ایران برابر 800 میلیون تومان که در ماه حرام برای دیه یک انسان کامل می باشد.
 • سقف خسارت جانی وارد شده به راننده یا سرنشینان خودروهای مقصر تا 600 میلیون تومان در ماه های غیر حرام برابر دیه کامل انسان در بیمه شخص ثالث ایران است.
 • پوشش های بیمه شخص ثالث بیمه ایران برای جبران خسارت های مالی وارد شده به اشخاص ثالث یا تصادف ناشی از اجسام ثابت و حیوانات 400 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

کارت سبز بیمه ثالث بیمه ایران

تنها شرکت ارائه دهنده کارت سبز شرکت بیمه ایران است؛ کارت سبز گواهی نامه بین المللی است که که 45 کشور که اکثرا اروپایی هستند عضو آن می باشند که دفتر ملی کارت سبز موظف است مطابق قوانین و مقررات ملی هر کشور پاسخگوی خسارات ناشی از تصادفات وسیله نقلیه باشد.

قیمت بیمه ثالث بیمه ایران

قیمت بیمه شخص ثالث بیمه ایران با توجه به میزان پوشش ها متفاوت است؛ که قیمت بیمه شخص ثالث ایران از 1,937,500 تومان تا سقف 2,776,000 می باشد. البته این هزینه می تواند به صورت اقساطی پرداخت شود، که در صورت تمدید خرید از بیمه ایران شامل تخفیف خواهید شد. علاوه براین قیمت بیمه ثالث بیمه ایران در هر سال با توجه به تورم امکان افزایش خواهد داشت.

مدارک مورد نیاز و شرایط خرید بیمه شخص ثالث ایران

برای خرید بیمه ثالث ایران لازم است استعلام قیمت بیمه به همراه مدارک ذیل را همراه داشته باشید که پس از تعیین قیمت و تائید مدارک بیمه نامه در اسرع وقت صادر می شود و روند خرید بیمه از بیمه ایران تکمیل می گردد. لازم به ذکر است بیمه شخص ثالث بیمه ایران را می توانید هم به صورت آنلاین و هم حضوری دریافت کنید.

 • اصل سوابق بیمه نامه قبلی
 • اصل سند
 • کارت مشخصات وسایل نقلیه
 • اصلی کارت ملی صاحب وسیله نقلیه
 • فرم پرسشنامه وتائید و امضا توسط متقاضی یا نماینده ی قانوونی وی

خرید بیمه شخص ثالث بیمه ایران

پرداخت خسارت مالی بیمه ثالث ایران

به منظور دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث ایران لازم است ابتدا فرم اعلام خسارت را در اداره خسارت بیمه شخص ثالث ایران پرکنید و سپس مراحل زیر را با کمک کارشناسان بیمه دنبال کنید:

 1. ابتدا مدارک مورد نیاز را جهت تشکیل پرونده ارائه دهد که شامل: کروکی افسر پلیس،اصل بیمه نامه مقصر، گواهی نامه هردو طرف، کوپن بیمه نامه مقصر، کارت خودرو طرفین، گزارش های تکمیلی و عکس از قسمت های آسیب دیده میشود.
 2. پس از برآورد خسارت توسط کارشناس و توافق طرفین بر مبلغ ،کارشناس برگه اعلام خسارت را تائید کند.
 3. بعد از تائید مبلغ برای دریافت خسارت به واحد حواله مراجعه شود.
 4. حواله برای دریافت خسارت توسط ذینفع به بانک برده می شود.
 5. برای خسارت های کمتر از 100هزارتومان مبلغ به صورت نقدی پرداخت می شود و درغیر این صورت به صورت چک به ذینفع پرداخت می شود.
 6. پرداخت خسارت جانی بیمه ثالث ایران
 7. علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا مدارک دیگری برای دریافت خسارت جانی نیز لازم است:
 8. مدارک پزشکی قانونی مصدوم یا جانباخته
 9. تعیین مقدار خسارت به مصدوم توسط پزشکی قانونی و ارائه مدرک
 10. برگه معاینه جسد یا جواز دفن(در صورت فوت)

بعد از بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره خسارت و در صورت لزوم همراه با تائید نظر پزشک معتمد مبلغ خسارت قابل پرداخت مشخص شده و به بانک مراجعه داده می شوند.

سخن پایانی

همانطور که در مقاله از مرکز بیمه به پوشش های مستحکم پرفروشترین بیمه یعنی بیمه شخص ثالث ایران پرداختیم، علت اصلی التزام قانونی این بیمه را متوجه شدیم؛ این بیمه علاوه بر این که اضطراب را از ما دور می کند احساس خوشایند راحتی را در لحظات زندگی ما جاری خواهد کرد. بسیاری از شرکت ها وجود دارند که به ارائه  این بیمه نامه می پردازند، اما با در نظر گرفتن پوشش ها و ارائه خدمات بیشمار و منحصر به فرد بیمه شخص ثالث بیمه ایران از جمله کارت سبز به این نتیجه می رسیم که یکی از بهترین گزینه ها برای آینده نگری و تهیه ی بیمه ماست.