بیمه بدنه ایران

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات تکمیلی خرید بیمه بدنه ایران


ممکن است بارها کلمه بیمه بدنه را شنیده و یا با آن آشنایی داشته باشید. بیمه بدنه یکی از بیمه هایی است که خرید آن ضرورتی ندارد ولی برای جبران خسارات مالی ناشی از حوادث رانندگی، گزینه خوبی به حساب می آید. در ادامه این مطلب همراه شما هستیم تا در مورد بیمه بدنه ایران، پوشش های این نوع بیمه، قیمت و... مطالبی را در اختیارتان بگذاریم. بنابراین اگر قصد خرید بیمه بدنه ایران را دارید، مطالعه این موارد می تواند برای شما مفید باشد.

خرید بیمه بدنه ایران

معرفی شرکت بیمه ایران

شرکت بیمه ایران یکی از قدیمی‌ ترین و بزرگ ترین شرکت ‌های بیمه ‌ای در ایران است. با توجه به سابقه‌ درخشان شرکت بیمه ایران و تجربه‌ ای که چندین دهه در صنعت بیمه دارد، می‌توان این شرکت را یکی از شرکت ‌های بیمه ‌ای معتبر و قابل اعتماد در ایران دانست.

این شرکت، یکی از شرکت های بیمه ای توانمند در زمینه پرداخت خسارت بوده که طبق گزارشات انجام شده از نظر توانگری در سطح یک قرار گرفته است. این بدین معناست که شرکت بیمه ایران، نسبت توانگری صد در صدی دارد.

بیمه بدنه ایران چیست؟

بیمه بدنه ایران یکی از خدمات بیمه ‌ای است که برای خودرو های ایرانی و خارجی ارائه می‌شود. با خرید این بیمه نامه، اگر خودروی شما در یک تصادف دچار خسارت شود، هزینه ‌های تعمیر و بازسازی آن توسط شرکت بیمه ایران پرداخت می‌شود.

شرکت بیمه ایران

پوشش های بیمه بدنه در شرکت بیمه ایران کدام است؟

هر شرکت بیمه، پوشش های متفاوتی به بیمه نامه های خود اختصاص می دهد. پوشش های بیمه بدنه شرکت بیمه ایران، به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می شود. در حالت کلی پوشش های اصلی عبارت اند از:

 • حادثه یا همان خسارات ناشی از برخورد با اجسام مختلف، واژگونی و سقوط خودرو
 • کلیه خسارت های کلی و جزئی ناشی از آتش سوزی، صاعقه و انفجار خودرو
 • دزدیده شدن وسیله نقلیه یا ایجاد هرگونه خسارت به خودرو یا لوازم یدکی آن
 • پوشش های اضافی که می توانید به صورت جداگانه آن را انتخاب کنید به شرح زیر است:
 • ایجاد خسارت در اثر حوادث طبیعی
 • اسید پاشی و یا رنگ پاشی به بدنه خودرو
 • افت قیمت خودرو( برای خودروهایی که حداقل 7 سال از زمان تولیدشان گذشته است)
 • دریافت هزینه ایاب و ذهاب در هنگام تعمیر خودرو (در مدت 1 ماه)
 • هزینه های مرتبط به دزدیده شدن وسایل درون خودرو
 • خسارت در اثر کشیدن اجزای تیز و ایجاد خط و خش در بدنه
 • شکستن شیشه در هر حالت (حادثه یا سرقت)
 • نوسانات هزینه
 • پوشش ترانزیت یا همان پوشش بیمه خودرو خارج از مرزهای کشور

محاسبه تعرفه بیمه بدنه در شرکت بیمه ایران

حق بیمه بدنه بیمه ایران به عوامل مختلفی بستگی داشته و فرمول دقیق و مشخصی برای محاسبه آن وجود دارد. برخی از عواملی که می‌ توانند بر قیمت تأثیر داشته باشند عبارت اند از:

 1. مدل خودرو : مبلغ بیمه نامه با توجه به مدل خودروی شما تعیین می‌شود. خودرو هایی با قیمت بالا تر، حق بیمه بیشتری نیز دارند.
 2. سال ساخت: سال ساخت خودرو نیز بر مبلغ بیمه نامه تأثیر دارد. خودرو هایی با سال ساخت جدید تر، قیمت بیمه بدنه کمتری دارند و بالعکس.
 3. قیمت فعلی در بازار : ارزش فعلی خودرو بر اساس بازار و قیمت ‌های فعلی تعیین می‌شود. با افزایش ارزش خودرو، حق بیمه نیز افزایش می‌یابد.
 4. تخفیف بیمه‌ نامه بدنه: تخفیف ‌هایی مانند تخفیف بیمه نامه بدنه به دلیل عدم وقوع حوادث در گذشته یا انجام برخی اقدامات ایمنی، می‌تواند حق بیمه را کاهش دهد.
 5. تعداد و سقف تعهدات پوشش‌ های اصلی و اضافی: پوشش‌ های اصلی و اضافی مانند سرقت، سوختگی، آتش‌سوزی و... نیز می‌ توانند قیمت بیمه بدنه را تحت تأثیر قرار دهند.

خرید آنلاین بیمه بدنه خودرو بیمه ایران

آموزش خرید بیمه بدنه ایران از مرکز بیمه

اگر قصد خرید بیمه بدنه ایران را دارید، باید فرم مورد نظر را برای دریافت بیمه نامه تکمیل نمایید.می توانید در همین صفحه از سایت مرکز بیمه مراحل زیر را به ترتیب پیش ببرید.

 1. در ابتدا فرم بالای همین صفحه را تکمیل کنید. تمامی موارد خواسته شده را به صورت کاملا دقیق وارد کرده و نهایت دقت را در این مرحله به خرج دهید. زیرا تمامی موارد می تواند در هزینه نهایی تاثیر مستقیم داشته باشد.
 2. توجه داشته باشید که برای خدمات بیمه بدنه خود، می توانید به طور هم زمان، چند مورد از پوشش ها را انتخاب کرده و در ادامه کلید بعدی را فشار دهید.
 3. دقت داشته باشید که مقدار تمامی هزینه ها را به تومان وارد نمایید.
 4. تمامی گزینه های موجود را تا انتها پر کرده تا به مرحله آخر یعنی محاسبه مقدار بیمه بدنه برسید.
 5. در صورت مشاهده قیمت نهایی، می توانید مراحل تکمیل بیمه را گذرانده و بیمه نامه را برای وسیله نقلیه خود، صادر کنید.