خرید بیمه شخص ثالث دانا

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

توضیحات بیمه شخص ثالث شرکت دانا


بیمه شخص ثالث همیشه موضوعی مهم و حیاتی برای تمامی صاحبان خودرو بوده و هست. یکی از مهم ترین دلایل برای برای اهمیت این موضوع احساس امنیت و آرامش در هنگام رانندگی است؛ از طرفی علاوه بر خود بیمه شرکتی که بیمه را از آن تهیه می کنیم بسیار مهم است چرا که کیفیت و خدمات رسانی و میزان پوشش های هر شرکت با شرکتی دیگر تفاوت دارد. در این مقاله قصد داریم شما را با بیمه شخص ثالث دانا که از معتبر ترین شرکت های بیمه است آشنا کنیم.

بیمه ثالث دانا

تاریخچه و میزان توانگری مالی شرکت بیمه دانا

بیمه دانا یک شرکت خصوصی بیمه است که در سال 1353 با همکاری شرکتی انگلیسی فعالیت خود را در زمینه بیمه آغاز کرد؛ تا سال 1357 این شرکت در زمینه بیمه درمان ، عمر و حوادث فعالیتش را ادامه داد و پس از آن با گرفتن مجوز های لازم در تمامی بیمه های مورد نیاز صاحب منصب شد. باتوجه به اعلام نظر بیمه مرکزی، شرکت بیمه دانا با نسبت 122درصدی سهام در بازار سطح یک توانگری مالی را به خود اختصاص داده است.

پوشش های بیمه شخص ثالث بیمه دانا

با بیمه ثالث دانا خسارت های جانی و مالی شخص ثالث را به طور کامل تحت پوشش قرار می دهید که با خرید بیمه از بیمه دانا برای هر خسارتی تا سقف تعهدات زیر می توانید استفاده کنید.

 1. سقف خسارت های جانی وارد شده به اشخاص ثالث در بیمه شخص ثالث دانا که تا سقف دیه مرد مسلمان است برابر 800 میلیون تومان است که در ماه حرام می باشد.
 2. سقف خسارت جانی وارد شده به راننده یا سرنشینان خودروهای مقصر تا 600 میلیون تومان در ماه های غیر حرام برابر دیه کامل انسان در بیمه شخص ثالث دانا است.
 3. پوشش های بیمه شخص ثالث بیمه دانا در خسارت مالی اشخاص با توجه به پوشش انتخاب شده افراد حداقل 20 و حداکثر200 میلیون تومان می باشد.

قیمت بیمه ثالث بیمه دانا

قیمت بیمه ثالث بیمه دانا با توجه به میزان پوشش های انتخابی آن متفاوت است؛ که قیمت بیمه ثالث بیمه دان از 1, 700,500 تومان تا سقف 2,776,000 می باشد. البته این هزینه می تواند به صورت اقساطی پرداخت شود، که در صورت تمدید خرید بیمه شخص ثالث دانا شامل تخفیف خواهید شد. علاوه براین قیمت بیمه ثالث بیمه دانا در هر سال با توجه به تورم امکان افزایش خواهد داشت.

شرایط و مراحل خرید بیمه شخص ثالث دانا

برای خرید بیمه ثالث دانا لازم است استعلام قیمت بیمه به همراه مدارک ذیل را همراه داشته باشید که پس از تعیین قیمت و تائید مدارک بیمه نامه در اسرع وقت صادر می شود و روند خرید بیمه ثالث دانا تکمیل می گردد. لازم به ذکر است بیمه شخص ثالث دانا را می توانید هم به صورت آنلاین و هم حضوری خریداری کنید.

 • اصل سوابق بیمه نامه قبلی
 • اصل سند
 • کارت مشخصات وسایل نقلیه
 • اصلی کارت ملی صاحب وسیله نقلیه
 • فرم پرسشنامه و تائید و امضا توسط متقاضی یا نماینده ی قانونی وی

خرید بیمه شخص ثالث دانا

پرداخت خسارت جانی و مالی توسط بیمه دانا

به منظور دریافت خسارت مالی بیمه شخص ثالث بیمه دانا لازم است ابتدا فرم اعلام خسارت را در اداره خسارت بیمه شخص ثالث بیمه دانا پرکنید و سپس مراحل زیر را با کمک کارشناسان بیمه دنبال کنید:

 1. ابتدا مدارک مورد نیاز را جهت تشکیل پرونده ارائه دهد که شامل: کروکی افسر پلیس،اصل بیمه نامه مقصر، گواهی نامه هردو طرف، کوپن بیمه نامه مقصر، کارت خودرو طرفین، گزارش های تکمیلی و عکس از قسمت های آسیب دیده میشود.
 2. پس از برآورد خسارت توسط کارشناس و توافق طرفین بر مبلغ ،کارشناس برگه اعلام خسارت را تائید کند.
 3. بعد از تائید مبلغ برای دریافت خسارت به واحد حواله مراجعه شود.
 4. حواله برای دریافت خسارت توسط ذینفع به بانک برده می شود.

برای خسارت های کمتر از 100هزارتومان مبلغ به صورت نقدی پرداخت می شود و درغیر این صورت به صورت چک به ذینفع پرداخت می شود. برای دریافت خسارت های جانی، علاوه بر مدارک ذکر شده در بالا مدارک دیگری برای دریافت خسارت جانی نیز لازم است:

 1. مدارک پزشکی قانونی مصدوم یا جانباخته
 2. تعیین مقدار خسارت به مصدوم توسط پزشکی قانونی وارائه مدرک
 3. برگه معاینه جسد یا جواز دفن(در صورت فوت)

بعد از بررسی مدارک توسط کارشناسان اداره خسارت و در صورت لزم همراه با تائید نظر پزشک معتمد مبلغ  خسارت قابل پرداخت مشخص شده و به بانک مراجعه داده می شوند.

سخن پایانی

بیمه شخص ثالث دانا یکی از پرفروش ترین بیمه های موجود در ایران می باشد این بیمه علاوه بر افزایش آرامش روانی خودمان؛ خسارات احتمالی به وسیله نقلیه  را تامین می کند و بسیار خوب است این بیمه را از شرکت معتبری چون بیمه دانا تهیه کنیم تا از سرعت خدمت رسانی لذت کافی را ببریم.