بیمه بدنه البرز

1

وارد کردن اطلاعات

2

مقایسه و انتخاب

3

تکمیل مشخصات

4

تایید و پرداخت نهایی

درباره خرید بیمه بدنه البرز + قیمت و پوشش ها


بیمه بدنه یکی از بیمه های اختیاری است که با توجه به افزایش ارزش خودروها در سالهای اخیر و نرخ تصاعدی لوازم خودرو احساس نیاز به این بیمه نامه بسیار زیاد شده است، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که با بیمه شخص ثالث دیگر نیازی به بیمه ی بدنه نخواهد بود در صورتی که باید توجه داشته باشید بیمه ی بدنه در مواردی که پوشش های بیمه ی شخص ثالث کارایی نداشته باشد به شما کمک خواهد کرد در ادامه به ویژگی ها و پوشش های کامل بیمه بدنه البرز خواهیم پرداخت.

بیمه بدنه البرز

تاریخچه و میزان توانگری مالی بیمه البرز

بیمه البرز از شرکت های دولتی ایران است که در سال 1338 با قانون خصوصی سازی در بورس ایران واگذار گردید. این شرکت با قدمتی 60 ساله یکی از با سابقه ترین شرکت های بیمه می باشد. بر اساس اعلام سازمان بورس اوراق بهادار این شرکت شفاف ترین شرکت بیمه است، علاوه بر این با کسب نسبت توانگری 138 درصدی در سطح یک توانگری قرار گرفته است که برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه گزاران از توانایی 100 درصدی برخوردار می باشد.

پوشش های بیمه بدنه بیمه البرز

پوشش های بیمه بدنه شرکت بیمه البرز به دو دسته پوشش های اصلی و پوشش های تکمیلی تقسیم می شود؛ پوشش های اصلی در هر صورت در تعهد بیمه است اما پوشش های تکمیلی بنا به درخواست مشتری به بیمه بدنه البرز افزوده می شود. در ادامه به پوشش های بیمه بدنه البرز خواهیم پرداخت که دو مورد اول پوشش اصلی است و پس از آن پوشش های تکمیلی می باشد:

 1. خسارات ناشی از برخورد خودرو به اجسام،واژگونی و سقوط آن که به وجود می آید
 2. خسارات ناشی از آتش سوزی و بلایای طبیعی وارد به خودرو یا لوازم یدکی اصلی آن
 3. سرقت درجا که منظور از سرقت جزئی لوازم خودرو است که با بیمه بدنه ی البرز می توانید لاستیک،رینگ، ضبط و ...را تحت پوشش قرار بدهید
 4. جبران خسارت شکستن شیشه در اثر گرم و سرد شدن هوا
 5. خسارات ناشی از حوادث طبیعی ناگهانی مانند زلزله و سیل
 6. جبران آسیب مواد شیمیایی پاشیده شده به بدنه خودرو
 7. در صورتی که خودرو به صورتی آسیب ببیند که شخص نتواند از آن استفاده کند و برای ایاب و ذهاب خود هزینه بپردازد می تواند هزینه ی رفت و آمد خود را از بیمه بدنه البرز دریافت کند
 8. بیمه گزار خسارت خودرو را با توجه به افزایش هزینه ها دریافت می کند
 9. پوشش حذف فرانشیز تمامی هزینه را در هنگام خسارت از شرکت بیمه دریافت می کند
 10. با خرید پوشش ترانزیت هر گونه خسارت در خارج از کشور به بدنه خودرو توسط بیمه بدنه البرز جبران می شود.

بیمه البرز بدنه خودرو

قیمت و حق بیمه بدنه بیمه البرز

برای محاسبه ی حق بیمه بدنه بیمه البرز باید به عواملی چون نوع خودرو،سال ساخت خودرو،پوشش های اضافی مورد نیازتان توجه کنید که به دلیل پیچیدگی که دارد بهتر است به جای صرف وقت و مراجعه ی حضوری به شرکت بیمه البرز از طریق خرید آنلاین بیمه بدنه البرز و استعلام قیمت آن از اتلاف وقت جلوگیری کنید چرا که قیمت بیمه بدنه البرز برای هر خودرو متفاوت است.

روش ها و مدارک مورد نیاز برای خرید بیمه بدنه البرز

خرید بیمه بدنه البرز به دو دسته حضوری و آنلاین تقسیم می شود که نوع آنلاین آن امروزه با توجه به مشغله و کمبود وقت مرسوم تر است. یکی از مهم ترین ویژگی های این بیمه این است که می توان آنرا به صورت قسطی پرداخت نمود که دغدغه بسیاری از افراد را حل می کند. برای دریافت بیمه بدنه البرز خودرو شما حداکثر 10سال تولید شده باشد یا در صورتی که بیشتر از این تعداد سال از تولید آن گذشته باشد باید توسط کارشناسی بیمه مورد بررسی قرار گیرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت بیمه بدنه البرز عبارت است از:

 • گواهینامه
 • کارت یا سند مالکیت خودرو
 • فرم مشخصات بیمه گزار
 • گزارش بازدید
 • فیش واریزی یا چک اقساط

مدارک مورد نیاز خسارت بیمه بدنه البرز

اگر قصد تهیه بیمه بدنه را دارید برای خرید آن نیاز به تعدادی مدارک دارید؛ در صورتی که به صورت آنلاین آنرا تهیه می کنید با استفاده از تصاویر آن به راحتی و به سرعت بیمه نامه را دریافت خواهید کرد. مدارک مورد نیاز برای دریافت خسارت بیمه بدنه البرز عبارتند از:

 • کروکی نیروی انتظامی و کروکی حادثه
 • کارت خودرو
 • مدارک شناسایی خودرو
 • اصل سند مالکیت خودرو
 • گواهینامه راننده خودرو
 • شماره شبا شخصی مالک خودرو

سخن پایانی

بیمه بدنه یکی از کمک کننده ترین بیمه های اختیاری موجود برای خودروها می باشد. بیمه البرز یکی از با سابقه ترین شرکت های بیمه است که دارای بیشترین میزان رضایت بیمه گزاران را دارد که با اندکی تحقیق به سابقه درخشان آن پی خواهیم برد، اما یکی از مباحثی که بسیار مهم است و در میزان رضایت های این شرکت نقش بسزایی دارد میزان و کیفیت بالای خدمات رسانی بیمه البرز پس از بروز حوادث می باشد.با تهیه بیمه بدنه البرز با آرامش خاطر بیشتری رانندگی خواهید کرد.